Edasi, Kaia, edasi!

Möödunud aasta oli Eestis kultuuriaasta ning tundub, et tänavusest saab suur spordiaasta. Otsa tegi laupäeval lahti Austraalias Brisbane’i WTA tenniseturniiri võitnud Kaia Kanepi. Ekspertide hinnangul on praegu kõikidel naistennisistidel Kaia vastu väga raske mängida. Kanepi on tõesti väga heas hoos ning nüüd pole muud, kui tuleb samas tempos jätkata. Ees on veel ootamas hinnatud Wimbledoni turniir ning ka Londoni olümpia. Praeguse mängupildi põhjal peaksid värisema kõik tenniseässad, kaasa arvatud mitmeid kordi mitteametlikult tennisekuningannaks ristitud Serena Williams.

Ka Eurospordi kommentaatorid kiitsid laupäeval finaali eel Kaia head vormi ning imestasid, kuidas ühest nii väikesest riigist, nagu seda on Eesti, on kasvanud selline tugev tennisist, ning lisasid, et siit on tema mantlipärijaks kasvamas juba praegu maailmatasemel võistlustel hästi esinenud nooruke Anett Kontaveit.

Eesti on olnud läbi aegade edukas spordiriik ning loodus tühja kohta ei salli. Kui pärast Kristina Šmiguni tippspordist lahkumist ja Veerpalu dopinguskandaali ei ole meil enam erilist huvi suusatamist jälgida, siis nüüd saavad meie tulihingelised tugitoolisportlased talispordi tennise vastu vahetada, kus Kanepi ja loodetavasti üsna varsti ka Kontaveit hakkavad suuri tegusid tegema.

Paraku pole kõigil televiisorit omavatel eestlastel võimalik Kanepi mängudele kaasa elada, kuna igaühel ei ole digi-TV paketti, kus oleks ka Eurospordi kanal. Hea oleks, kui ka meie rahvustelevisioon vaataks oma finantsilised võimalused üle ning ostaks sisse nende turniiride ülekandeõigused, kus Kanepi sel aastal osaleb, et iga spordihuviline eestlane meie esireketi võistlemisele kaasa elada saaks. 

10. jaanuar 2012

blog comments powered by Disqus