Dokumenditaotluste ootejärjekorrad on lühenenud

Sügise saabudes on Lõuna prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo teenindustes ootejärjekorrad märgatavalt lühenenud, seepärast kutsutakse inimesi üles dokumenditaotluseks soodsat aega ära kasutama.

Tavapäraselt on teenindustes sügiseti kliendivoogude mõttes rahulikum aeg. Nii soovitangi kõigil oma dokumentide kehtivustähtajad nüüd üle kontrollida ja neil, kel järgneva kuue kuu jooksul hakkab dokumendi kehtivusaeg lõppema, tulla lähimasse teenindusse ja tellida endale uus dokument. Samuti tuleks enne koolivaheaega üle vaadata ka laste isikut tõendavate dokumentide kehtivusajad.

Kuigi dokumenditaotluste ootejärjekorrad on lühenenud, soovitame klientidel kasutada võimalust taotleda ID-kaarti posti teel. Biomeetriliste andmetega passi taotlemiseks tuleb siiski ise teenindusse pöörduda, sest passi kantakse dokumendi kasutaja sõrmejäljed. Dokumendi saab kätte teenindusest.

Suurimad kliendivood on enamasti tihedamalt asustatud keskustes, seega tuletan headele klientidele meelde, et isikut tõendavaid dokumente võib taotleda mistahes teeninduses. Selleks ei pea tingimata olema kodukohajärgne teenindus, kusjuures väiksemates teenindustes on enamasti lühemad ootejärjekorrad.

Dokumenditaotlejal tuleb teeninduses esmalt fotoboksis foto teha ja alles seejärel teenindaja poole pöörduda. Et teeninduses kohapeal kuluvat aega veelgi lühendada, on soovituslik enne teenindusse tulekut riigilõiv internetipangas tasuda.

Selleks, et klient saaks oma aega säästa, käivitus eelmise aasta lõpus broneerimissüsteem, mis võimaldab klientidel Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel (www.politsei.ee<http://www.politsei.ee>) hõivata endale sobilik aeg teeninduse külastamiseks. See aitab vältida järjekorras seismist, kui need peaksid mõnes teeninduses siiski tekkima.

Dokumentide taotlemise kohta saab lisainfot leheküljelt www.politsei.ee<http://www.politsei.ee> või argipäeviti telefonilt 612 3000.

i

SIRJE ORGEL, politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo juhataja

blog comments powered by Disqus