David, Piia ja Karl parimad

Osalejaid oli kolme vanuserühma (V-VI klass, VII-IX klass ja X-XII klass) peale kokku päris parasjagu ? 18. Koole oli aga esindatud vähevõitu ehk ainult viis ? Jõgeva Gümnaasium ja Ühisgümnaasium, Põltsamaa Ühisgümnaasium ning Tabivere ja Palamuse Gümnaasium. Hindajateks olid seekord Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru, Jõgeva linnaraamatukogu lasteosakonna töötaja Jaana Koppel ja allakirjutanu.

Noorimas vanuserühmas oli kuus osalejat. Kõige enam vedasid neist publikul suunurgad üles kaks terast Jõgeva Ühisgümnaasiumi poissi, David Pall ja Riko Osila (juhendaja Inga Reinumägi). Sarmikad esinejad on mõlemad, Riko plussiks omapärane hääl, temperament ja tugev huumoritaju, Davidil hea diktsioon ja maitse väljendusvahendite valikul. Selle vanuserühma parimaks otsustatigi tunnistada David, kelle esituses jättis eriti hea mulje Jaan Tätte proosapala ?Romantika?. Lisaks Rikole märkis ?ürii ära Jõgeva Gümnaasiumi õpilase Emily Lindsalu (juh Lianne Saage-Vahur) esinemise. Tema puhul torkas jälle silma eriti hea luuleesitus (Ave Alavainu ?Päkapikupoeem?).

Keskmises vanuserühmas oli vaid kolm osalejat, ent kõik üsna tublid. Kõige särasilmsem ja sisendusjõulisem oli neist siiski Palamuse Gümnaasiumi õpilane Piia Puuraid (juh Asta Ilmjärv). Eriti siis, kui ta esitas proosapala Gianni Rodari ?Telefonilugudest?, hakkasid suisa elavad pildid silme ees jooksma.

Gümnaasiumiastmes oli seekord üllatuslikult kõige enam osalejaid ? üheksa. Kõige enam panid ennast kuulama Karl Sakrits Jõgeva Gümnaasiumist (juh Lianne Saage-Vahur) ja Triinu Kabel Jõgeva Ühisgümnaasiumist (juh Tiia Malm), kusjuures mõlema esituses kukkus paremini välja proosapala (Karlil Erika Esopi ?Uskumatu lugu? ja Triinul katkend Anton Hansen-Tammsaare ?Kõrboja peremehest?). Ühtekokku jättis siiski ühtlasema mulje Karli esitus ning tema tunnistatigi vanima vanuserühma parimaks.

Triinu kõrval tõsteti esile veel Kadi Metsla (Jõgeva Gümnaasium, juh Lianne Saage-Vahur) ja Marja-Liisa Roosi (Jõgeva Ühisgümnaasium, juh Inga Reinumägi) esinemist. Kadi oli, muuseas, proosapalaks valinud ajakirja Eesti Naine viimase numbri juhtkirja (Katrin Streimann ?Kas ma sellist Eestit???). ?Ja miks ka mitte!? ütleks sellise esituse peale. Silmatorkavalt võimekal Marja-Liisal tasuks aga tulevikus püüda olla natuke loomulikum ja samas laiendada oma väljendusvahendite arsenali.

Ühtekokku pakkusid õpilasetlejad aga päris kena luule- ja proosaennelõuna. ?üriiliikmetel jäi pärast igatahes üle tõdeda, et me ise samas vanuses küll publiku ees end nii vabalt poleks tundnud ega oleks osanud nii küpseid tekstikäsitlusi pakkuda. Kiitus ka juhendajaile, kes muu töö kõrvalt mahti leidsid ka etlejatega tegelda, ning Lianne Saage-Vahurile, kes konkursi korraldusmured enda kanda võttis!

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus