Contra kergejõustiklased tõid Eesti noorte sisemeistrivõistlustelt 6 medalit

Tema ajad 24,57 ja 7,51 on mõlemad Jõgevamaa 14-aastaste rekordid. Jõgeva Gümnaasiumis õppiv Priit elab Laiusel ning sealsamas on ta 4 aastat Hendrik Lindepuu juures ka kergejõustikutrennis käinud.

Viljar Vallimäe võitis PA 2000 m jooksus hõbemedali ajaga 5.52,42, parandades isiklikku rekordit 9 sekundiga. Viljari kaotust teda edestanud Sillamäe noormehele ei maksa väga tõsiselt võtta, sest sealmail valmistutakse sisehooajaks forsseeritult, n-ö N Liidu treeningmetoodikaga. Viljari treenerite Ester Laumetsa ja Enn Selliku sõnul on pikamaajooksjale tähtsam ikka välishooaeg ning talvel laotakse selleks põhja.

Veel teinegi Ester Laumetsa õpilane, tema tütar Helena, võitles end medalile TA 1500m jooksus (aeg 5.15,64). Sõna «võitles» tuleb siin küll otseses mõttes võtta ? üsna jooksu algul astuti Helenale kannale ning naelik tuli jalast ära. Nii jooksiski Helena oma vaprat pronksijooksu, ühes jalas vaid sokk.

Ülejäänud kaks medalit tulid Hendrik Lindepuu käe all harjutavatele teivashüppajatele. Laiuse noormees Erki Erikson võttis pronksi PA klassis (tulemus 3.70) ja Palamuse Gümnaasiumis õppiv Kermo Rudissaar sama karva medali PB klassis (tulemus 3.40).

Laiusel elava Hendrik Lindepuu ja Palamusel noori õpetava Ester Laumetsa töö ja veelgi enam omavaheline koostöö näitavad, et meie maapiirkondade spordielu ei tule kindlasti maha kanda. Ei maksa arvata, et Laiuse ja Palamuse poisid-tüdrukud oleksid kuidagi teistsugused kui mujal. Kindlasti on meie maakonna igas alevis ja külas hakkajaid spordipoisse-tüdrukuid, aga ilma pühendunud juhendaja-treenerita on raske kuhugi jõuda.

Lisaks 6 medalile tuli Contra sportlastele veel mitmeid esikaheksa- ehk finaalikohti. Seitsmendad olid Ivar Saar (Laiuse PK) PA kõrgushüppes (tulemus 1.80), Indrek Kalvet (Põltsamaa ÜG) PB kõrgushüppes (1.60), Ivo Ilm (Laiuse PK) PB teivashüppes (3.00), Kirsi Elisson TB teivashüppes (2.40) ja Kristi Kõivik (mõlemad Palamuse G) TA teivashüppes (2.20). Kaheksanda koha said Erki Erikson PA kuulitõukes (13.26), Merit Sillaste (Palamuse G) TA 800 m jooksus (2.35,20) ja Jane Tedremaa (Põltsamaa ÜG) TB kaugushüppes (4.69).

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus