Contra karikatel uued omanikud

Laiuse spordiklubi Contra karikaturniiri noorte korvpallis peeti Jõgeva vallavalitsuse ja Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi toetusel viiendat aastat järjest. Osales viis poiste ja viis tüdrukute võistkonda. Mõlemas kategoorias tegi mõistagi kaasa ka väljakuperemeeste esindus. Kui senini on Contra turniiri “teenelisteks” võitjateks olnud Laiuse tüdrukud ja Simuna poisid, siis tänavune turniir tõi uued liidrid.

Laiuse piigade karikata jäämine oli teatud mõttes mõistetav: senisest põhiviisikust lõpetas kolm tüdrukut möödunud aastal kooli ja senisel tasemel võistelda on natuke keeruline. Kuigi tegelikult oli karikas neil siiski käeulatuses: tüdrukute turniiri kolm vana rivaali, Laiuse, Simuna ja Kolga-Jaani kogusid kõik kolm võitu ja ühe kaotuse, kusjuures Laiuse kaotas Kolga-Jaanile 22:25, Simuna Laiusele 20:23 ja Kolga-Jaani omakorda Simunale 14:28. Nii et esimesed kolm kohta pandi paika punktide vahe alusel. Esimeseks tuli Simuna (Lääne-Virumaa), teiseks Laiuse ja kolmandaks Kolga-Jaani (Viljandimaa). Neljas ja viies olid ühe võidu saavutanud Muuga (Lääne-Virumaa) ja võiduta jäänud Tilsi (Põlvamaa). Turniiri parimaks korvpallitüdrukuks valiti simunalanna Mariann Sirgmets.

Poiste turniiril said võrdse arvu võite-kaotusi (ehk täpsemalt jälle kolm võitu ja ühe kaotuse) Leie ja Simuna võistkond, aga kuna Leie oli Simunat tulemusega 44:39 võitnud, polnud karikasaaja selgitamiseks erilisi matemaatilisi tehteid appi võtta vaja. Leie (Viljandimaa) on lisaks Laiusele endale ainus poiste võistkond, kes kaasa teinud kõik Contra Cup’id, nii et võidu olid nad ka selles mõttes igati välja teeninud. Teine koht läks siis Simunale, kolmas kaks võitu ja kaks kaotust kogunud väljakuperemeestele, neljas samuti kaks võitu ja kaks kaotust saanud Tilsile ning viies võiduta jäänud Kolga-Jaanile. Turniiri parimaks korvpallipoisiks tunnistati Leie võistleja Kaivo Pullisaar. Muuseas, tänavu tegi turniiril esimest korda kaasa ka üks kahest meetrist pikem mängija, kes esindas Tilsi Põhikooli. Arvestades, et turniiril tegid kaasa 1988 ja hiljem sündinud mängijad, on fakt tähelepanuväärne.

Laiuse poistele oli Contra turniir möödunud nädala jooksul tegelikult juba teine: esmaspäeval ja teisipäeval mängisid nad ? samuti koduväljakul ? Eesti Koolispordi Liidu egiidi all toimuva koolidevahelise korvpalliturniiri maapõhikoolide B-alagrupi mänge. Kuuest alagrupiturniiril osalenud võistkonnast oli parim Viluste (Põlvamaa), ent aprilli lõpus Viljandis toimuval finaalturniiril osalemise õiguse sai ka teiseks tulnud Laiuse.

“Paraku jääb meil ilmselt finaalturniirile minemata ning seda korvpalliväliste, st käitumis- ja õppimisprobleemide pärast,” ütles Laiuse Põhikooli direktor Arvo Sakjas.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus