Contra Cup’i võitjakarikas jäi Laiusele

Eelmisel reedel ja laupäeval peeti Laiuse Põhikoolis kümnes Contra Cup korvpallis, kus sel korral said osa võtta ka vilistlaste võistkonnad, kes olid turniiri möödunud aastatel juba võitnud.

Contra Cup’i on Laiusel peetud alates 2000. aastast. Esimesed viis aastat peeti seda koos poistega, kuid kuna korraldajakoolil Laiusel polnud 2005. aastal enam poiste koosseisu välja panna, siis otsustati jätta turniir ainult tütarlaste päralt. Sel aastal oli turniirist võimalik osa võtta ka neil võistkondadel, kes varasematel aastatel on juba karikavõistluse võitnud.

Põhikoolivõistkondade arvestuses osales tänavusel turniiril viis naiskonda. Turniiri võitja oli lahtine kuni viimase mänguni. Turniiri võitmiseks pidi Imavere võitma Simuna vähemalt 17 punktiga. Mängu lõppskooriks jäi 41:15 Simuna kahjuks ning Imavere oligi võitnud. Mängupildi põhjal võis öelda, et Imavere tüdrukud olid pisut paremini valmistunud ning olid Simuna mängijatest juba tehniliselt üle. Samas saatis Simuna tütarlapsi ka ebaõnn ning rumalad vead olid kerged tekkima. Simuna võistkond saavutas siiski põhikoolide arvestuses lõppkokkuvõttes teise koha.

Põhikooli võistkond esikolmikust väljas

Kolm võitu saavutas ka Kolga-Jaani võistkond, kuid suurem punktidevahe jättis nad kolmandaks. Kolga-Jaani neiud võitsid turniiri avamängus lisaajal Laiuse naiskonda ühe punktiga ning ka Imavere tütarlapsed alistati omavahelises kohtumises ühe punktiga. Laiuse võistkond jäi turniiri ajaloos esimest korda kolme parima seast välja, saavutades põhikooli arvestuses neljanda koha. Sürgavere võistkond ei suutnud turniiril ühtegi kohtumist võita ning pidi seega leppima viimase kohaga. Põhikooli arvestuses valiti turniiri parimaks mängijaks Ellen Anett Põldmaa Simunast ning Laiuse parimaks tunnistati Liivika Sokk.

Vilistlaste ehk võitjate klassis osales sel korral neli naiskonda. Varasematel aastatel on Contra Cup’i enim võitnud Laiuse võistkond — tervelt viiel korral. Simuna on turniirivõidu saavutanud kahel korral ning Kolga-Jaani ja Imavere ühel korral. Tänavu pidid kõik külalismeeskonnad järjekordselt tunnistama Laiuse võistkonna paremust, kes mängis koosseisus Liina Palm, Kristiina Lepist, Kadri Aare, Maarja Pärs, Talvi Peets, Minna Kuslap, Merilin Pärn ja Evelyn Erikson, kes valiti ka turniiri parimaks mängijaks.

Laiuse neidudel kindel eesmärk võita

Evelyn tunnistas pärast auhinna kättesaamist, et on ammu endale parima mängija tiitlit soovinud ning on selle tunnustusega väga rahul, kuigi ta ennast teistest mängijatest palju andekamaks ja osavamaks ei pea. Tema sõnul kulges turniir Laiuse võistkonnale ootuspäraselt hästi ning suuri raskusi neil sel korral ületada ei tulnud. „Eks mõni veerandaeg läks ikka käest ära ning tehti mõned valesöödud, kuid üldiselt jäin rahule,” ütles neiu, kes pidas turniiri raskeimaks vastaseks Imaveret, sest nad mängivad kiiresti ja visketabavus on neil alati väga hea.

Külla oli kutsutud ka Laiuse kooli vilistlane ning Tartu Ülikool/Rocki meeskonna liige Vallo Allingu. Nii oli huvilistel võimalik oma visketäpsust profisportlasega võrrelda ning uurida, kuidas elab professionaalne korvpallur.

Turniiri lõppedes ei julgenud korraldaja Vallo Väljaots lubada, kas see järgmisel aastal toimub, kuid kinnitas, et korraldajad teevad kõik endast sõltuva, et karikavõistluse traditsioon ei hääbuks. Veel soovis Väljaots tänada toetajaid, kelleks olid Jõgeva Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Laiuse POÜ, Merelen OÜ ja Kangro talu.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus