Bussiinfot on võimalik edastada interaktiivselt ka maal

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhataja Heldur Lääne tutvustas Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul võimalust paigaldada bussiteavet tutvustavaid interaktiivseid infokioskeid ka alevikesse  ja küladesse.

Jõgevamaal paiknevad praegu bussiinfot tutvustavad interaktiivsed infokioskid  Jõgeva, Põltsamaa ja Mustvee linnas. “Nendelt vaatavad sageli busside väljumis- ja saabumisaegu nii kohalikud inimesed kui ka kaugemalt tulijad. Jõgevamaa ühistranspordikeskusele eraldati aga 6000 eurot projektiraha, mis võimaldaks puutetundliku ekraaniga infokioskid paigaldada ka maakonna väiksematesse  asulatesse. Nii oleks ka seal bussiinfo  ööpäevaringselt kättesaadav. Esmajärjekorras võiks sellised kioskid paigaldada kohtadesse, kus käib rohkem rahvast ja mis pakuvad enam huvi ka turistidele ja puhkajatele, näiteks Palamusele ja Kuremaale,” märkis Lääne.

“Interaktiivsed infokioskid on vastupidavava ekraaniga ja taluvad märkimisväärselt suuri külma- ja ka soojakraade,” ütles ta. Infokioskite paigaldamine eeldab aga omavalitsuste kaasrahastamist. Omavalitsusliidu juhatuse koosolekul oligi arutlusaineks, kui suur summa oleks valdadel  võimalik projekti panustada. “Interaktiivsete infokioskite paigaldamist kavandades peaks mõtlema ka sellele, et need oleksid kaitstud vandaalide eest,” märkis Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liige, Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus