Briti suursaadik aitas meil märgata

Suurbritannia suursaadiku Theresa Bubbeari teisipäevane visiit Jõgeval kulges ehtbritilikus lakkamatus vihmasajus, kuid see ei pisendanud kokkuvõttes põrmugi Eesti ja Suurbritannia 100 aastat kestnud sõpruse tähtsust, mida selle külaskäiguga märgiti. Õhtune ühine teejoomine linna kultuurikeskuses, kuhu olid oodatud kõik vallakodanikud, kulges vahetus miljöös.

Teetassi ja tordilõigu juures kiitis suursaadik kordaläinud päeva, mida ta nimetas fantastiliseks. Tema sõnul annab iga selline väljasõit Tallinnast hoopis parema ettekujutuse sellest, milline on Eesti tegelikult. Sest nii, nagu London ei ole veel Inglismaa, ei ole ka Tallinn kogu Eesti. Tihedast külastuspäevast tõstis aga suursaadik kõige enam esile Jõgevamaa gümnaasiumis käimist.

Ta kiitis koolilaste julgust uurida temalt arvamust päevapoliitika kohta, samuti õpilaste teadmisi maailmas toimuva kohta, kuid kõige enam lummas suursaadikut ikkagi meie õpilaste inglise keele oskus. Kõrge külaline kinnitas Jõgeval nähtu-kuuldu põhjal veendunult, et Eesti õpilastel on üks paremaid inglise keele oskusi maailmas. Tema sõnul on see peaaegu sama hea kui inglise keelt emakeelena rääkival inimesel. See on suur tunnustus õpilastele, õpetajatele ja kogu koolile.

Lisaks oli tähelepanuväärne, et suursaadik viitas siinsele heale rongiühendusele kui Jõgeva ühele tugevusele. Seda on väikelinna ja maakonnakeskuse tugevusena rõhutanud mõned teisedki külalised, ainult me ise kipume seda millegipärast ainult negatiivselt kujutama. Seepärast on taolised austatud külaliste visiidid väärt õppetunnid, sest need tuletavad vahel meile meelde meie tugevaid külgi, mille ise oleme kas unustanud või kahtluse alla seadnud.

blog comments powered by Disqus