Bilanss: võit, viik ja kaotused

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel olid nädalavahetusel võistlustules kõik kolm Jõgevamaa meeskonda. II liigas avas SK Noorus-96 lõpuks ometi võiduarve ja FC Wolves tegi väärt viigi tabeliliidriga. Vaid SK Illi/SK Noorus-96 pidi tunnistama kaotusekibedust ja seda koguni kahel korral.

II liiga põhja/ida piirkonnas olid Kohtla-Järvel vastamisi kaks „punast laternat”: kohalik JK Järve II ja SK Noorus-96. Mõlemal meeskonnal oli enne laupäevast mängu punktiarve avamata.

Selles kohtumises oli algul aktiivsem pool Kohtla-Järve meeskond, kuid mida lõpu poole, seda kindlamaks muutus ka Jõgeva mäng. Ning mängusaatuse otsustas Margo Parkala 78. minutil löödud kaugvärav. 1:0 võit oli SK Noorus-96 meeskonnale ehk ka väikseks rõõmuks, sest avati hooaja võiduarve ning lõpuks suudeti ka mängust lüüa värav.

Samuti II liigas samas tsoonis mängiv FC Jõgeva Wolves võttis pühapäeval aga Vaimastvere Arenal vastu turniiritabeli liidri Tallinna FC Ararati. Vastane oli küll liiga tippmeeskond, kuid Wolves andis tõsise lahingu, viigistades 2:2 (1:0).

Jõgeva meeskond alustas mängu selgelt aktiivsemalt ja lõi mitmeid ohtlikke olukordi. Kuni Marko Murumaa suurepärase eeltöö realiseeris Eduard Kovbasnjuk seisuks 1:0. Vaheajale mindigi „huntide” juhtimisel.

Teisel poolajal aktiviseerus ka Ararati meeskonna mäng ning jõuti ka viigiväravani. Uuesti suutis Wolves nimekat vastast šokeerida, sest Denis Serikovi söödust tegi Kovbasnjuk seisuks 2:1. Wolves oli võidus kinni pea mängu lõpuni, kuid vahetult enne lõpuvilet jõudsid külalised siiski viigistada. Võit Ararati üle libises küll käest, kuid viik turniiri liidri vastu oli kiiduväärt tulemus. FC Wolvesi meeskond jätkab kodumängudes jätkuvalt kaotusekibedust tundmata.

„Läksime olude sunnil seni ainult võite tunnistanud Ararati vastu roteeritud koosseisuga ja suhteliselt lühikese pingiga, kuid teadsime, et tabeliseisust hoolimata suudame kindlasti vastastele hambaid näidata. Nii ka läks,” kirjutas meeskonna peatreener Kervin Kull klubi kodulehel.

Õnnetu oli aga viimane nädal Vaimastvere SK Illi/SK Noorus-96 ühendmeeskonnale. Mängiti kaks mängu kodus ja mõlemad kaotati.

Kolmapäeva õhtul mängiti karikasarjas Tallinna FC Flora 19 meeskonnaga ja kaotati 0:8 (0:1). Kiire ja tehnilise vastasega suudeti esimene poolaeg enam-vähem võrdselt mängida. Keskkaitses tegi suurepärast tööd Valentin Kropyvko. Ka meil olid mitmed head väravavõimalused.

Teisel poolajal ei suudetud aga enam noorte vastastega võidu joosta ja mäng kärises käest. Kindlasti oli oma mõju sellelgi, et kohtunik määras vastaste kasuks kolm penaltit, millest kaks ka väravaks realiseeriti.

Pühapäeval mängis SK Illi/SK Noorus-96 aga III liiga mängu FC Vastseliina vastu ja kaotas 2:4 (1:2). Meie meeskond evis avapoolajal küll ridamisi häid väravavõimalusi, kuid vastased lõpetasid oma mõlemad läbimurded väravaga ja juhtisid 2:0. Poolaja eelviimasel minutil tõmmati Vastseliina karistusalas toorelt maha Kristjan Kuldmägi. Vastaste mängija Kristjan Nedo sai punase kaardi ja Kuldmägi realiseeris penalti seisuks 1:2.

Teise poolaja 72. minutil kasvatasid aga külalised penaltist eduseisu 3:1-le, millele Kuldmägi vastas kaheksa minutit hiljem oma teise väravaga. 3:2 seis püsis 88. minutini, mil Vastseliina tegi lõppseisuks 4:2.

SK Illi/SK Noorus-96 jätkab III liigas endiselt punktita.