Betti Alveri parki Jõgeval võib tulla purskkaev

Jõgeva maavalitsuse ja linnavalitsuse töötajad arutasid ringkäigul, kuidas Jõgeva kesklinna inimsõbralikumaks ja nägusamaks muuta. Maavanem Aivar Kokk pakkus välja mõtte ehitada Betti Alveri parki purskkaev. Ta märkis, et ehitamise rahastamine peaks kulgema Jõgeva linnavalitsuse ja maavalitsuse koostöös.

Sobib paremini parki

?Varem on tehtud plaane ehitada purskkaev Kesk-Eesti Ärikeskuse ja Kaubahalli vahelisele alale. Maavanema arvates sobiks see aga paremini Betti Alveri parki,? rääkis linnapea Heldur Lääne. Tema sõnul on nii kohalik omavalitsus kui ka maavalitsus seisukohal, et kahe ärikeskuse vaheline ala tuleks välja arendada linna keskväljakuna, mida võiks katta korralik sillutis.

?Keskväljak sobiks hästi ka mitmete ürituste korraldamiseks. Inimestele meeldis, kui Kesk-Eesti messi ajal oli väljakul peotelk. Selle ümber pole elamurajooni, vaid kontorihooned, nii ei tohiks hilisõhtune peomelu linnaelanikke segada,? ütles linnapea ja lisas, et meie maakonnas pole üheski linnas korralikku keskväljakut, maakonnakeskuses peaks see aga kindlasti olema.

<P align=justify>Kesklinna lipuväljak

Jõgeva linnavalitsus ja maavalitsus otsustasid teha ka ühiseid jõupingutusi maa- ja linnavalitsuse hoone esise väljaku kujundamiseks lipuväljakuks, kus lehviksid nii Jõgeva maakonna ja kõikide omavalitsuste lipud kui ka Eesti riigi ning Euroopa Liidu lipp. Samuti oleks seal sobiv heisata nende riikide lipud, kust Jõgevamaale külla tullakse.

Jõgeva linnavolikogu esimehe Ants Paju sõnul tuleks kujundada Jõgeva kui Vooremaa pealinna imagot.

Maavalituse ja linnavalituse töötajad tutvusid ligi kümne kilomeetri pikkusel jalutuskäigul ka linna asutuste ja ettevõtetega. ?Oli hea kuulda, et Jõgeva Majandusühistus on saadud üle madalseisust ja suudetakse pakkuda kvaliteetset kaubandusteenust maakonna mitme piirkonna elanikele. Järjest uuendatakse kauplusi ja avatakse uusi. Aktsiaseltsis Valmeco peetakse oluliseks, et inimestel säiliksid töökohad, ? tõi maavanem näiteid külaskäigust kahte ettevõttesse.

Septembris kavatsevad Jõgeva maavalituse ja linnavalituse töötajad linna olukorraga tutvumiseks taas kepikõnni korraldada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus