Betti Alveri muuseumis esitleti uut raamatut

Reedel esitleti Betti Alveri muuseumis raamatut „Betti Alveri jälgedes 1997-2010”, kuhu on koondatud Jõgeval neil aastail korraldatud kirjanduslikule omaloomingukonkursile esitatud paremad proosapalad ja luuletused.

Esitluse algul kutsus Betti Alveri muuseumi juhataja  Toomas Muru välja poetessi „vaimu“, andes kokkutulnuile kuulata lindistust Tartus Koidula tänaval kirjaniku kodus toimunud vestlusest, kus osalesid  Betti Alver, legendaarne kirjandusõpetaja Irene Leisner, näitlejanna Maria Avdjuško ning mitmekülgne loovisiksus Jaan Tätte.

“Jaan Tätte mõjus Betti Alverile igatahes sedavõrd sümpaatselt, et ta kinkis Tättele oma esimese abikaasa Heiti Talviku piibu,” teadis rääkida Toomas Muru.

Rääkides raamatust „Betti Alveri jälgedes 1997-2010”, ütles Muru, et sellesse on koondatud enam kui seitsmekümne omaloomingukonkursil osalenud autori looming.

Betti Alveri Fondi juhatuse esimees Maimu Valdmann märkis,  et konkursil osalejate arv oli tegelikult suurem, kuid raamatusse valiti välja loomingu paremik.

Raamatu koostamisest kõnelesid ka Tiina Säälik ja linnaraamatukogu töötaja Jaana Koppel, kes selles töös on osalenud ja kelle loodu samuti nende kaante vahele sai.

Iga autor, kelle kirjutis kogumikus trükivalgust nägi, sai raamatu kingituseks. Toomas Muru sõnul jätkatakse omaloomingukonkursside korraldamist ja tugevamaid kirjatöid tutvustavate raamatute väljaandmist ka edaspidi

Raamatu väljaandmise idee algatajatele, koostajatele ja kõikidele autoritele ütles tänusõnu Jõgeva linnapea Kalmer Lain.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus