Betti Alveri muuseumi õhtumüügist saab traditsioon

Betti Alveri muuseumis toimus esimene meeleolukas sündmus: oma loomingu õhtumüük. Maie Puusepa idee tundus kohe nii hea, et hakkas ise end käigupealt looma. Kevadine aeg on kunstirahvale üsna kiire – kunstikoolis kursusetööde kaitsmised ja lõpetamine, võimalus esitada kultuurkapitalile taotlusi oma tegevuse elavdamiseks, samas aga ilus kevadine aeg, mis koduseinte vahelt välja kutsub. Jahe kevad ei taha küll soojematele ilmadele kuidagi võimu üle anda, 1. juunil sadas lausa rahet, aga võimalus nautida kunsti, osta head ja paremat, maitsta vaikse muusika saatel tervislikku salatit, kooki ja juua taimeteed meelitas õhtusel ajal muuseumisse päris palju inimesi.

Uudistada ja osta oli võimalik keraamikat (Loov Energia, Erika Aasa ja Kunsti Kodu, Piret Järv), puidust käsitööd (Jüri Aunpuu, Kaspar Aia), mandalaid (Urmas Vaino) väekaid ehteid (Pranashree Shakti), maale ja õnnitluskaarte (Zhanna Toht ja Liidi Kirss, Piret Järv, Heli Järv), siidsalle (Karmen Kullas), küpsetisi ja suupisteid (Maie Puusepp, Pille Kupits, Heli Järv) ja luulekogusid (Heldur Lääne).

Õhtumüügi mõte oli innustada meie lähikonna kunstnikke ja teisi pühendunud tegijaid oma loomingut ka kaaslinlastega jagama. Tänapäeval piisab tihtipeale vaid tahtmisest midagi toredat ette võtta ja võimalusi oma lemmiktegevustele kasvõi igapäevaselt pühenduda leiab alati. Veel toredam on, kui saad oma rõõme jagada ‒ see omakorda innustab ka teisi. Jagame muuseumis oma loomisrõõmu taas 6. juuli õhtumüügil kell 19.

HELI JÄRV

blog comments powered by Disqus