Betti Alveri luuletus jõudis saviplaadil Ukrainasse

Abilinnapea Aare Olgo sõnul viidi Zgurivka linna kingituseks Jõgeva kunstnike ühenduses Tulirebase Gild tehtud saviplaat, millele olid graveeritud Betti Alveri luuleread ukraina keeles. Ukrainakeelse luuletõlke otsis välja Betti Alveri Fondi projektijuht Toomas Muru. “Mõistagi oli selline kingitus ukrainlastele tõeliseks üllatuseks. Võõrustajad omakorda üllatasid meid soolaleivaga, mida tõime maitsta kõikidele linnavalitsuse töötajatele.”

Aare Olgo märkis, et Kiievi oblastis Kiievist 120 kilomeetri kaugusel asuv Zgurivka linn ehitati 1986. aastal pärast T?ernõboli katastroofi, et kodust ilma jäänud inimesed saaksid endale uue elupaiga.

“Zgurivka piirkonnas on põhiliseks tööandjaks agrotööstuskompleks, mille koosseisu kuulub ka suhkrutehas,” märkis abilinnapea.

Jõgeva linnajuhid kohtusid Zgurivka administratsiooni juhi Volodimir Jermojukiga ja rajooni raada ülema Oleksandr Derunet?iga.

“Jõgeva linn on huvitatud sõprussuhete arendamisest ka idapoolsete piirkondadega. Ukraina Eesti saatkonna kaudu saimegi küllakutse Zgurivka linna aastapäevapidustustele. Andsime zgurivkalastele ülevaate Jõgeva linnast, selle erinevatest eluvaldkondadest. Vastuvõtjad tundsid elavat huvi ka Eesti kui terviku poliitilise, majandusliku ja kultuurilise arengu vastu, huvitusid, mis on Eestis muutunud pärast astumist Euroopa Liitu,” rääkis Aare Olgo.

Jõgeva abilinnapead andsid Zgurivka linnajuhtidele üle ka ametliku kutse Jõgeva külastamiseks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus