B-klassi poiste korvpallikoondis treenib Kuremaal

B-klassi peatreeneri Üllar Kerde sõnul on praegu laagris 16 poissi, Soome sõidab neist 12. ?Ikka tuleb ette vigastusi, ka praegu on meil üks noormees käele liigese vahele tekkinud nn vedelikumunakesega nädalaks koju saadetud,? märkis Kerde.

Lätlastega võrreldes on Eesti poiste olukord suurepärane. Kui lätlased saavad treeninglaagrites olla ainult 10 päeva, siis eestlased pea neli nädalat. Soomlased jällegi käivad rohkem mängimas, nemad kulutavad raha peamiselt turniiride peale. ?Meil on odavam Kuremaal treeninglaagris olla, välja saame sõita vähem kui põhjanaabrid. Samas pole meil ka nii palju sidemeid, soomlased on aastaid pidevalt kõikvõimalikel turniiridel osalenud,? rääkis Kerde.

Kuremaale kuulsusi ei tule

Treeninglaager algas Kuremaal neljapäevase üldkehalise ettevalmistusega, kus poisid pidid karjääris liiva sees 90- kraadise nurga all olevast seinast üles-alla jooksma ja ka palli mängima. Järgmiseks neljapäevaseks tsükliks koliti juba Kuremaa võimlasse. Ühelt poolt tingis võimlasse mineku vihmane ilm, teisalt vajadus rohkem korvpalli mängida.

?Neljapäevane tsükkel on tingitud Euroopa meistrivõistluste mängutsüklist ? neli päeva mängud, üks puhkepäev ja siis veel kolm päeva mänge,? selgitas peatreener.

B-klassi koondist Eesti kuulsad korvpallurid juhendama ei tule, nagu nad Võsul korvpallipoiste treeninglaagris käisid.

?Müürsep, Pehka ja Tenno kutsusid Võsule poisid kokku selleks, et korvpalli populariseerida. Meie valmistume spetsiaalseks võistluseks. Nende ürituse eesmärk oli hoopis teine,? lausus Kerde.

Peatreener Kerde peab Võsul kuulsuste osavõtul toimunud korvpallilaagrit väga tänuväärseks ürituseks. ?Rauno Pehka on minu õpilane, olen temaga telefoni teel rääkinud. Ta ütles mulle, et poleks uskunud, et treeneriamet nii raske on,? lausus Kerde. Tema sõnul ei tee kogenud treenerile paarinädalane laager midagi, kuid tippmängijate jaoks on noorte juhendamine hoopis teine töö.

?Meie ei saa praegu küll ühtegi päeva ka korvpalli populariseerimise õilsa töö peale kulutada, sest valmistume tõsisteks mängudeks. Alati jääb üks päev treeningutest puudu.?

Huvitavad treeningud

Koondise laagreid rahastab korvpalliliit, poisid peavad oma taskust maksma vaid sõidu Kuremaale ja tagasi.

Kait Koppel Torma spordiklubi/Kuremaa spordikeskusest ja Martin Mardo Tiit Soku Korvpallikoolist on B-klassi koondisega treeninud eelmise aasta lõpust. Igapäevaste koduklubi treeningutega võrreldes on B-klassi koondise treeningud tõsisemad ja raskemad, kuid ka huvitavamad. Suvel on rohkem aega tegelda üldfüüsilise ettevalmistusega, hooaja keskel püütakse trennis rohkem ikka mänguoskusi lihvida. Oma eakaaslastega võiks poiste hinnangul rohkem mänge olla, aga alati ei sõltu mängude hulk treeneritest. Kui raha ringi sõita pole, siis tuleb lihtsalt rohkem kodus olla ja siin harjutada.

Vastastest peavad poised seni tugevaimaks Leedu B-klassi koondist. ?Kuid ka leedulasi on võimalik võita, usun, et saame sellega hakkama,? rääkis Martin Mardo. Tõsiseks vastaseks peavad noormehed ka Läti koondist. Soomlastega peaks nende hinnangul olema pisut lihtsam, mõned korrad on juba varemgi kohtutud ja seni edukalt.

Mängijatel on koduseinte toetus alati väga oluline. Kuid mõnikord on kodus väga raske mängida. Kait Koppel rääkis möödunud aasta lõpus toimunud Põhja-Euroopa korvpalliliiga NEYBL Jõgeval toimunud etapi kogemustest, kui kõik poisid tahtsid kodus ainult võita ja tublilt esineda. Siis oli üsna raske kõikide ootuste-lootuste koorma all hakkama saada. Kui ennast aga korralikult kokku võtta, siis tuleb toime.

Treeninglaagris võiks poiste hinnangul olla pisut rohkem ka meelelahutust, kuid selleks ei jätku raha. ?Tulime ju siia ikka trenni tegema,? rääkisid poisid.

Teisipäevane külaskäik Härjanurme kalatallu aga oli mõnus vaheldus ja värske kala maitses kõikidele hästi.

Jalgpalli EMi mängud suutsid poisid ikka ära vaadata, kuigi olid õhtuti üsna väsinud.

Sügisest peaks praegusest B- klassi koondisest saama A-klassi koondis. ?Kui 15. augustil Soomest tagasi tuleme, siis paistab, kes koondisse jäävad ja kes mitte,? märkis Kerde.

Praegu B-klassi koondisega harjutavatest poistest lähevad sügisest Audentese spordikooli Arko Pakkas ja Joosep Kivimäe, ülejäänud jäävad mängima oma klubidesse.

Torma Spordiklubi/Kuremaa Spordikeskuse meeskonnast on B-klassi korvpallikoondises 5 noormeest.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus