AVRO turniiri võitis Soome maletaja Markko Hartikainen

Spordiajakirjanik ja paljude spordiraamatute autor Tiit Lääne korraldas AVRO maleturniiri seitsmendat korda. Seekordsel turniiril osalesid peaaegu alati kaasa mänginud Hugo Päären, Taivo Jänes, Aarne Hermlin, Üllar Hermlin, Valdur Tiit ja Aarne Kalep. Esmakordselt olid võistlemas Markko Hartikainen Soomest ja Margus Sööt Tallinnast.

Esikoha pälvis Markko Hartikainen, kes kogus 5,5 punkti. ?Olen kolmekümne aastane ja huvi male vastu tekkis mul juba lapsepõlves. AVRO turniirile kutsus mind Aarne Hermlin. Tundub, et vastaste hulgas oli nii nõrgemaid kui ka võimetelt võrdseid. Kindlasti pean võrdseks konkurendiks Hugo Päärenit. Jõgeva on ilus ja rahulik väikelinn ja kui võimalik, tulen AVRO turniirile ka tuleval aastal,? lausus võitja.

Markko Hartikainen on elanud Tallinnas, kuid praegu on tema kodu Helsingis. Hartikaineni isa Heikki Westerinen on males Soome suurmeister.

?Ehk kutsub Tiit Lääne järgmisel aastal AVRO turniirile teisigi välismaa maletajaid. Siis suureneb veelgi turniiri rahvusvaheline osakaal,? avaldas malesõbrast linnapea Viktor Svjatõsev arvamust.

Möödunudaastase AVRO turniiri võitnud ja tänavu teiseks jäänud Hugo Päären (5 punkti) Siimustist: ?Tänavusel turniiril sain kolm võitu, neli partiid lõppes viigiga. Viigiga lõppes ka kohtumine Markko Hartikaineniga. Tundub, et oleme ühte tüüpi maletajad, kes eelistavad rahulikku ja jõudsat positsioonimängu.?

Kolmanda koha (4 punkti) pälvis AVRO võistlustel spordilehe toimetaja Margus Sööt, kes mõned aastad tagasi pälvis kuni 18 aastaste Eesti maletajate hulgas teise koha. ?AVRO turniiril pakkusid mitmed vastased mulle viiki ja ma ei lükanud ettepanekut tagasi. Üheks visamaks vastaseks oli Valdur Tiik, kes mängis täie pingega.?

Neljandaks tuli Taivo Jänes (3,5 punkti), viiendaks Üllar Hermlin (3 punkti), kuuendaks Aarne Hermlin (3 punkti), seitsmendaks Aarne Kalep (2,5 punkti) ja kaheksandaks Valdur Tiit (1,5 punkti). Võitjaid autasustasid Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev, Tiit Lääne ning linnaraamatukogu esindaja Jaana Koppel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus