Avinurme sokkeriturniiri võitis Marta Mesi

Avinurmes möödunud reedel lõppenud Rimi ja Jalgpalli liidu laste suvelaagris lõppes uue jalgpalliteemalise lauamängu Sokker turniir.


Finaalis olid vastamisi Argentinat esindanud Marta Mesi ja Belgia koondist juhtinud Kaspar Strauss. Normaalaeg jäi 1:1 viiki ja lisaajal lõi Argentina võiduseisuks 2:1. Kokku 14 osavõtjaga turniiri võitmiseks tuli võita eelnevalt veerand- ja poolfinaalid. Marta Mesi on ainus tütarlaps, kes pääses 24. oktoobril Tallinnas toimuvale sokkeri U12 finaalturniirile.
Marta, kes proovis Sokkerit esimest korda, arvas turniiri algul, et saab viimase koha, kuid peagi avastas edukaid süsteeme. Kohe avalöögiks sättis ta oma nupud nii, et pall igal juhul endale võita. Ta taipas ka, et lisaks väravate löömisele tuleb enda värava all kaitsjaid hoida. Nõnda pidid rahutud ja võiduhimulised poisid Martale lõpuks alla vanduma.
Sokker on peresõbralik, kiire ja lihtne lauamäng. Jalgpalli liit on leidnud, et see on parim vaheldus trennile. Sokkeris on kirgi sama palju kui päris jalkas, kuid lihased saavad puhata. Värava lööb see, kellel on rohkem taipu või kaardiõnne.

KRISTJAN PIIRIMÄE,
kohtunik, sokkeri autor ja arendaja

blog comments powered by Disqus