Avinurme meeskoor ootab uusi lauljaid

Hiljuti Mustvee kultuurikeskuses piduliku ja meeleoluka kontserdiga esinenud Avinurme meeskoor ootab oma koosseisu uusi lauljaid. Koori eestvedajad loodavad, et kultuurikollektiiviga liitumist stimuleerib ka sünergia, mis tekib Avinurme kuulumisest loodava Mustvee valla koosseisu.

Avinurme meeskoori presidendi Arne Labe sõnul valis koor Mustvees toimuva kontserdi repertuaariks nii eesti kui ka võõrkeelseid laule kevadest, veekogudest, naistest ning teistestki südamelähedastest ja hingekosutavatest teemadest.

“Sarnaselt teiste kooridega peame väärikaks esinemisi laulupidudel. Eriti sageli oleme publiku ees koduvalla ja Ida-Virumaa kultuurisündmustel. Kontsert Mustvee kultuurikeskuses on meile tänavu arvult kolmas. Üks põhjus, miks me siia esinema tulime, on ka soov tutvustada koori kõigi viie omavalitsuse (Mustvee linn, Kasepää vald, Saare vald, Avinurme vald ja Lohusuu vald) elanikele, kelle kodupiirkonnad hakkavad kuuluma tulevase Mustvee valla koosseisu. Ehk tekib mõnelgi lauluhuvilisel mehel soov meie kooriga liituda. Kõige rohkem lauljaid vajaksime praegu tenorirühma,” rääkis ta.

Arne Labe sõnul on vajadus lauljate järele suur, sest kunagi neljakümne viie liikmelises meeskooris laulab praegu mehi veerandsaja ringis.

“1983. aastal loodud Avinurme meeskoor on ainus Eesti maa-asulas tegutsev meeskoor ehk maameeste koor. Mul oli au selle koori baritonirühmas laulda kaksteist aastat. Ennekõike andis positiivse elamuse hea seltskond, laulma innustas dirigent Urve Toominga meisterlik koorijuhtimine ja samas huumorimeel. Laulumeeste suurimaks püüdluseks on esinemine laulupidudel. Mulle oli aga eriliselt võimas ja südantsoojendav Tartus 2012. aastal peetud Läänemeremaade ja Põhjamaade meeskooride laulupäev. Rõõm oli kohtuda kunagiste koorikaaslastega Avinurme valla 25. aastapäeval. Kaunilt ja uhkesti kõlas Avinurme meeste laul ka Mustvee kultuurikeskuses,”  rääkis Kasepää valla elanik Lembit Mangulson.

“Koorilauljad ja dirigent on maa sool nagu õpetajadki. On ju ka koori president Arne Labe Laekvere põhikooli direktor,” lisas ta.

Avinurme meeskoor on laulnud erinevates riikides – Soomes, Rootsis, Norras, Poolas, Saksamaal, Austrias, Ungaris, Lätis, Leedus.

Avinurme meeskoori kontserdi proloogiks ja epiloogiks laulis Mustvee kultuurikeskuse laste laulustuudio juhendaja Ruth Lehis, keda klaveril saatis kultuurikeskuse rahvakultuuri spetsialist Diana Siirak.

“Avinurme meeskoor esines Mustvee naiskoor Meeliko juubelikontserdil. Loodetavasti esinevad Avinurme laulumehed tulevikus veelgi sagedamini erinevates Jõgevamaa paikades ja lähevad Jõgevamaa kooride seltskonnas ka laulupidudele,” märkis Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus