Avanes internetiportaal Kultuurilaegas

2. juulil alustas tegevust mahukas infoportaal Kultuurilaegas, mille abil saab uurida laulu- ja tantsupeo juuri, kiigata rahvapillide ja rahvarõivaste varasalve ning viia end kurssi rahvakalendri pühadega.

Põhjalik andmekogu asub aadressil www.folk.ee/kultuurilaegas ja seda kureerib Eesti Pärimusmuusika Keskuse juures tegutseva pärimusmuusika teabekogu juht Aleksander Sünter.

“Idee luua keskkond, mis koondaks infot erinevate rahvakultuuri valdkondade kohta tekkis siis, kui Eesti laulu- ja tantsupidusid hakati lisama UNESCO suulise ja vaimse kultuuripärandi nimekirja,“ ütles Sünter.

Portaal on jaotatud viie valdkonna vahel, sisaldades rohkelt selgitusi, fotosid ning arhiivimaterjale rahvalaulu ja laulupidude, rahvatantsu ja tantsupidude, rahvapillide ja -pillimuusika, rahvarõivaste ning rahvakalendri tähtpäevade kohta. On mõeldud ka neile, kel tarvis arvutipurgis tingimata mänge mängida: temaatilisi mänge – näiteks saab visata täringut rahvakultuuri maastikul ja panna kokku rahvarõivapuzzlet – leidub Kultuurilaekas ka.

Aleksander Sünteri kinnitusel pole eesti laulu- ja tantsupidude näol pole tegu pelgalt baltisakslastelt laenatud festivaliga, vaid sellel on sügavamad juured meie identiteedis. Sünter usub, et kultuurilaegas aitab kaasa eestlaste juurte tundmisele ja meie identiteedi väärtustamisele.

Kultuurilaeka avanemisele on kaasa aidanud Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur, etnomusikoloog Taive Särg, Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur Mall Hiiemäe, Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator Ellen Värv, tantsupidude üldjuht Maie Orav, Tartu Ülikooli kultuuriteaduste professor Kristin Kuutma ja pillimeister Raivo Sildoja.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus