Automaatidesse tagastati 73 miljonit ühikut taarat

Käesolevast aastast kehtima hakanud jäätmeseadus tõstab kindlasti inimeste teadlikkust ja pakendisorteerimisharjumusi ning selleks aastaks ootab firma mullusest veelgi suuremat taaratagastuse kasvu. Erinevalt ülejäänud olmejäätmete sorteerimisest, saab tarbija tagastatud pudelitaara eest ka arvestatavat tulu ja inimesed on igal aastal järjest enam taarat mugavatesse automaatidesse viima hakanud.

2007. aasta kõige aktiivsem tagastuskuu oli august, mille jooksul toodi Tomra automaatidesse üle kümne miljoni pakendi, mis on 2,7 korda rohkem kui aasta varem augustis. Kõige vähem ? 3, 7 miljonit ühikut ? tagastati pakendeid veebruaris, mis on siiski kaks korda rohkem kui 2006. aasta samas kuus.

Kõige aktiivsemad automaatidesse taara tagastajad on harjumaalased, kes tõid 2007. aasta jooksul taaramasinatesse 36, 4 miljonit pandipakendit.

Tomra Baltic haldab üle Eesti 274 taaraautomaati.

Tomral on üle 70 000 pakendite tagastusautomaadi 42 riigis üle maailma. Grupiga seotud ettevõtetes töötab üle 2000 inimese.

Eesti turul on Tomra esindatud alates 1993. aastast, 2003. aastal loodud Tomra Baltic OÜ on Norra kontserniga Tomra Europe A.S. ühisettevõte.

Eero Nõgene,
Tomra Baltic OÜ juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus