Augur lülitas SK Tähe meistritiitli konkurentsist välja

Möödunud laupäeval peetud neljandas saalihoki Eesti meistriliiga finaalkohtumises andis JSK Selver/Tähe meeskond valitseva meistri SK Auguri vastu kõva lahingu, kuid pidi viimaks tunnistama Tallinna meeskonna paremust.

Kaks nädalat tagasi  toimunud kolmandas poolfinaalkohtumises purustas SK Tähe vastaste mängu täielikult. Suurelt, 11:0 võidetud mäng andis Jõgeva meeskonnale enesekindluse tagasi. Siiski ei olnud SK Tähe seis enne laupäevast, neljandat veerandfinaalkohtumist parem varasematest kohtumistest. Augur oli finaalipääsust endiselt ühe võidu kaugusel.

Kalde tegi jälle väga hea mängu

Kohtumise alguses läks Jõgeva meeskond Raul Kivi väravast 1:0 juhtima. Teisel kolmandikul skoorisid nii Auguri kui ka Jõgeva mängijad, enne viimast kolmandikku oli seis 3:3 viigis. Kohtumise lõpukolmandikul ei suutnud kumbki meeskond väravani jõuda. Tähe mehed ei realiseerinud üks-üks olukordi väravavahiga ning Jõgeva meeskonna päästis mitmel korral kõige halvemast nende väravavaht Rainer Kalde. Pärast kohtumise normaalaja lõppu oli seis endiselt viigis ning mäng läks lisaajale, kus otsustava väravani jõudis SK Augur/Wasteland meeskond. Sellega jättis Tallinna meeskond SK Tähe finaali ukse taha.

SK Tähe treener Marko Saksing kinnitas, et meeskond oli mänguks valmis ja eesmärk oli kohtumine võita.

“Kogu meeskond mängis hästi, me lihtsalt  ei suutnud väravaid teha. Mängus saime ju ainult ühe värava, kaks väravat tulid karistusvisetest. Väravate löömine on meil olnud vahel probleemiks. Tavaliselt peame meie rohkem tööd tegema, et väravat saavutada. Kui ikka üks-üks väravavahiga ära ei tee, siis on mängu raske võita,” selgitas Tähe esindusmeeskonna treener Marko Saksing, kellel ebaõnnestunud mängust hoolimata klubi väravavahile kiidusõnu jätkus. “Rainer aitas meeskonda väga palju, tehes supertõrjeid,” lisas Saksing. Sarnaselt möödunud kohtumisele, mil Ilmar Niitov jõudis 100 resultatiivsuspunktini, oli ka selles kohtumises juubelihõngu. Oma 300. resultatiivsuspunkti sai kirja Raul Kivi. Eesti meistriliigas on tal kirjas 117 väravat ja 83 söötu.

Esimest korda ei jõutud finaali

See hooaeg on SK Tähe jaoks haruldane, nimelt pole klubi viieteistkümne tegutsemisaasta jooksul Eesti meistriliiga finaalist eemale jäänud. Praegu pole veel kindel, kas SK Tähe medalikohale jääb. Kolmanda koha mängus kohtub SK Tähe Eesti Maaülikooli meeskonnaga sel laupäeval kell 19.00 spordihoones Virtus. Samal ajal kohtuvad esimeses finaalmängus SK Augur/Wasteland ja TTÜ/Team Excel.

SK Tähe klubi treener Saksing selgitas, et kindlasti on neil plaan jõuda medalikohale. “Loomulikult tahame võita,” kinnitas Saksing ja lisas, et meeskond peab üle olema sellest, et tänavu esimest korda jäädakse finaalist kõrvale. Laupäevane mäng on JSK Selver/Tähe esindusmeeskonnale hooaja viimane, noortekoosseisud jätkavad veel karikavõistlustel.