Audrust kolm esikohta

Märtsi esimesel pühapäeval peeti Pärnumaal iga-aastasi Audru valla lahtisi meistrivõistlusi sangpommi tõstmises. 33 võistleja hulgas oli ka kolm jõgevamaalast, kes tulid kõik tagasi esikohaga.

17-aastane kaareperelanna Eveli Pahurin võistles kuni 18- a neidude klassis ning tõukas ühepuudaseid pomme 25 korda. Rebimises sai ta tulemuseks 110 korda ning kahe ala kokkuvõttes oligi võit käes.

“Eveli tulemus oli igati tubli,” kiitis tema esimene juhendaja, Palamuse valla sangpommientusiast ja Eesti Sangpommispordi Liidu president Ülo Kuusk. “Praegu õpib Eveli Tartus ja käib koos sealsete kaaslastega regulaarselt Kõrvekülas Endel Taro juures trennis. Ka Taro ise sai Audru võistlusel oma kaalukategoorias esikoha.”

Pärast koduseid metsatöid oli Audrus heas võistlushoos ka meie meesteklassi sangpommitõstja, Jõgeva vallas elav Andres Metjer. Kuni 95 kg kehakaalus võisteldes ja kahepuudaseid pomme tõstes sai ta tõukamises tulemuseks 40 ja rebimises 80 korda. Kahe ala kokkuvõttes oli temagi esimene. Metjer tegi kaasa ka Audru võistlusele eriomasel alal, 50 kg sangpommi rebimises, kus jäi seekord alla sõjaväelasest sangpommisportlasele Tanel Kurisoole.

“Andres rebis viiekümnekilost sangpommi tänavu küll korra rohkem kui mullu, ent kui eelmisel aastal tagas 26 korda esikoha, siis nüüd jäi ka 27 korrast napiks ning tuli leppida teise kohaga,” ütles Ülo Kuusk.

Tema ise võistles üle kuuekümneaastaste ja kuni 95 kg kaaluvate meesveteranide hulgas ning sai puudaseid tõstevahendeid kasutades 101 tõukamiskorra ja 232 rebimiskorraga samuti esikoha.

Ülo Kuuse sõnul kahandasid viirushaigused teatud määral Audru võistluse osalejate ringi: mõne tugeva sangpommikeskuse, nagu Kilingi-Nõmme ja Häädemeeste esindused jäid sinna tulemata. Ent see ei kahanda siiski võidetud esikohtade väärtust.

“Nüüd valmistume märtsi lõpus toimuvateks Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlusteks, samuti aprilli alguses toimuvateks Leedu lahtisteks meistrivõistlusteks, kuhu oleme korraldajate poolt kutsutud,” ütles Ülo Kuusk. “Pikemas perspektiivis seisavad ees mai lõpus Iirimaal peetavad Euroopa meistrivõistlused juunioridele, täiskasvanutele ja veteranidele. Eveli Pahurin on neil kaasa tegemiseks aga liiga noor. Tema valmistub hoopis juuli lõpus Hamburgis toimuvateks U16 ja U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlusteks.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus