Asutati Kuremaa Lossi Fond

Veebruaris moodustati MTÜ Kuremaa Lossi Fond, mille asutajateks olid põlised kuremaalased Eili Rajapuu ja Raul Soodla. 19. märtsil avati SEB pangas ka fondi konto.

Nagu rääkis üks fondi asutajatest Eili Rajapuu, läks mõte selles suunas liikvele aasta tagasi, mil lossis toimus kontsert „Elagu naised”. „Siis oli esmakordselt välja pandud korjanduskarp, kuhu kogunes päeva lõpuks 90 eurot ja 50 senti. Pärast istusime mõttekaaslastega koos ja loopisime ideid, mida lossi arendamiseks vaja teha oleks ja kust selleks raha saada. Sest pea kõikide projektide puhul on nõutav ju ka omafinantseering,” rääkis Rajapuu.

Soodla sõnul tuleb paika saada lossi üldine kontseptsioon, kuhu ja kuidas raha kulutada. „Milline on üldse lossi tulevik? Et aga selle kõigega edasi minna, on vaja leida raha ning see on ka üks fondi ülesandeid.”

Asutajate sõnul on lossi juures kõige pakilisem teise korruse ja keldri akende väljavahetamine. Parendamist ootavad välisfassaad ja katus. Ning teise korruse kui terviku renoveerimine.

Soodla ja Rajapuu usuvad, et fond aitab lossile leida toetajaid nii kohalike inimeste ja ettevõtjate seast kui ka kaugemalt. „Pole ju piire, võimalus fondi toetada laieneb maakonnale, Eestile, maailmale,” arutles Soodla.

„Kõik Kuremaa lossi fondi toetavad annetajad jäädvustatakse nimeliselt tänuplaadil, mis tuleb lossi siseseinale. Ka kõige väiksem toetus on vajalik abi. Need, kes annetavad aga 1000 või 500 eurot jäädvustatakse lossis eraldi,” kinnitas Soodla. Asutajate hinnangul on selline annetus- ja tänusüsteem ennast õigustanud mitmetes riikides just kultuuri- ja spordikeskuste renoveerimisel või ehitamisel.

„MTÜ Kuremaa Lossi Fond arvelduskonto SEB pangas on EE641010220269492229. Oleme siiralt tänulikud kõigile, kellele lossi tulevik korda läheb,” sõnas Eili Rajapuu.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus