Arvi Kink pälvis Eesti Põllumeeste Keskliidu kõrgeima autasu

Kuremaa lossis peetud Jõgevamaa Põllumeeste Liidu ja Jõgeva Talunike Liidu ühisel nõupidamisel tunnustati Puurmani põllumajandusühistu tegevjuhti Arvi Kinki Eesti Põllumeeste Keskliidu kõrgeima autasuga – teenetemärgiga “Eesti Maa  Heaks”.

Carl Robert Jakobsoni portreega kaunistatud teenetemärgi andsid üle Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo ja Jõgevamaa Põllumeeste Liidu eestvedaja Raul Soodla. “Väärikas  tunnustus tõestab, et sinu tööd on märgatud. Puurmani põllumajandustootmises on läbi aastate nii mõndagi saavutatud. Viimase aja olulisemaks kordaminekuks tuleb ehk lugeda põllumajandusettevõtte püsimajäämist ka  kriisiolukorras. Mõistagi on see hea meeskonnatöö tulemus,” ütles Kink. Ta on õppinud Eesti Põllumajanduse Akadeemias kaugõppes mehhaniseerimist, Puurmani kandi põllumajanduses alustas ta 1980. aastal tööd Rahva Hääle kolhoosi aseesimehena ning on alates 1996. aastast Puurmani Põllumajandusühistu tegevjuht.

Teenetemärki “Eesti Maa Heaks” antakse  silmapaistvate teenete eest  Eesti maaelu ja põllumajanduse edendamisel ning  panustamise  eest maahariduse ja maakultuuri arendamisse. “Arvi Kink on autasu igati ära teeninud, ta on jõudsalt edasi viinud nii põllumajandustootmist kui ka ühistegevust, ” ütles Raul Soodla.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus