Arved Külanurme õpilased said taas väärika medalisaagi

 

Eelmisel laupäeval peeti Põltsamaal Eesti meistrivõistlused vabamaadluses meesjuunioridele ning meistrivõistlused naiste maadluses täiskasvanute ja kadettide arvestuses. Jõu- ja osavuseproov lõppes silmapaistvalt edukalt treener Arved Külanurme kasvandikele Põltsamaa Spordikoolist, kes võitsid kokku üheksa medalit, millest neli kuldset.

Põltsamaa Spordikooli meesjuunioridest pälvis järjekordse meistritiitli Ardi Andruse Lustiverest. “Et nendel võistlustel osaleda, pidin oma kehakaalu viis ja pool kilo vähemaks saama,” rääkis spordimees  ise. Treener Arved Külanurme sõnul võitis Ardi käesolevatel võistlustel juba neljanda kuldmedali. Varem on ta kuldmedali saanud sumomaadluses, kreeka-rooma maadluses ja vabamaadluses täiskasvanute arvestuses. Põltsamaa Ametikoolis õppiv Sander Orion võitis seekordsetel meistrivõistlustel pronksmedali.

Naiste meistrivõistlustel kadettide vanuseklassis võitis kuldmedali Lustivere tütarlaps Johanna Kikkas. “Oma edu põhjuseks pean ennekõike treener Arved Külanurme häid nõuandeid ja ka oma tahtejõudu. Maadluses võitmiseks on palju sisemist tahtejõudu vaja. Oma medalit näitan kõige enne isale, kes on samuti spordiga sinasõber ning harrastab korvpalli,” rääkis ta. Johanna sõnul on maadlemisest kasu ka enesekaitsel. “Kui mõni kaabakas mulle kallale tuleks, ega tal siis ikka hästi ei läheks,” kinnitas ta.

Kuldse tulemusega lõppes võistlus ka Põltsamaa Spordikoolis treenivale Imavere tüdrukule Olesja Steptšenkole. Arved Külanurm iseloomustas teda kui mitmekülgset sportlast, kes edukalt oma tiitleid kaitsnud,  ja mitmeid kordi ka sumos Eesti meistriks tulnud.

Hõbemedali võitis Põltsamaa kadettidest Airika Andruse. Pronksmedali saavutanud Sandra Tammiksaar aga ütles: “Hõbedast ja kullast jäid mul puudu kogemused. Põltsamaa on Eestimaal üks väheseid paiku, kus tüdrukud saavad maadlusega tegelda. Võistlusi korraldatakse õrnemast soost maadlejatele aga Eestis üsnagi harva,” rääkis ta.

Täiskasvanute konkurentsis võitis aga kuldmedali Puurmani Gümnaasiumi õpilane Jaanika Rähn. “Maadlema hakkasin põhjusel, et see spordiala pakub huvitavat vaheldust ja võimaldab hästi pingeid maandada.”

Möödunud laupäevastel Eesti meistrivõistlustel osales kokku 76 võistlejat 18 spordiklubist. Võistkondlikult saavutas Põltsamaa Spordikool esikoha naiste ja neljanda koha meesjuunioride arvestuses.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus