Aruküla mäele rajati taldrikugolfi rada

Kaareperes Aruküla mäel valmis hiljuti discgolfi ehk taldrikugolfi rada. Pühapäeval viivad selle ala spetsialistid rajal läbi kahetunnise koolituse ja pärast seda peetakse avavõistlus.

Taldrikugolfi raja väljaehitamise projekti Aruküla mäele algatas MTÜ KP Arendus, kes on samasse paika rajanud ka lõkkeplatsiga puhkekoha.

“Otsustasime kohalikule kogukonnale omalt poolt midagi põnevat pakkuda,” ütles MTÜ KP Arendus juhatuse liige Rainis Poll ja lisas, et taldrikugolf on Eestis suhteliselt uus, aga juba päris populaarne spordiala.

Uudse spordiobjekti rajamist toetas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest. Õla pani alla ka Palamuse vallavalitsus.

Taldrikugolfi mängitakse teatavasti nii, et lennutatakse lendavat taldrikut meenutavat golfiketast vastavatesse korvidesse. Eesmärk on läbida rada, sooritades korvide tabamiseks võimalikult vähe viskeid.

“Meie üheksa korviga rada kulgeb vaheldusrikkal maastikul ning vastab kõigile Eesti meistrivõistluste läbiviimiseks kehtestatud tingimustele,” ütles Rainis Poll. “Taldrikugolf spordialana on aga jõukohane igas eas inimestele ning annab meeldiva füüsilise koormuse.”

Taldrikugolfi raja ehitas välja Team DiscSport. Nemad viivad läbi ka pühapäeval kell 12 algava koolituse ja hilisema võistluse. Sellel võivad osaleda kõik – nii need, kes seda ala juba varem harrastanud, kui ka need, kes pühapäeval esimest korda golfiketta kätte võtavad. Kohapeal on võimalik laenata ning proovida erinevaid discgolfi kettaid.

Kes Kaarepere ümbrust ei tunne, neile olgu öeldud, et Aruküla mäele jõudmiseks tuleb Jõgeva poolt tulles pöörata Kaarepere kiriku juurest paremale. Sealt edasi näeb juba igaüks ise, kust tee mäkke läheb.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus