Arukate Akadeemia alustas uut hooaega

Juba kahekümnendat sügist käiv Jõgeva valla teadmishimulisi seeniore ühendav Arukate Akadeemia alustas kolmapäeval uut hooaega. „Rõõm, et rahvast nii kenasti on täna tulnud,“ rõõmustas Akadeemia eestvedaja Mai Treial.

Plaanid on esialgu tehtud detsembri lõpuni. „Järgmisel korral soovime kohtuda vallajuhtidega, et rääkida, mis muutused ees ootavad. Lisaks on meil kokkulepe Lennart Meri ja Arnold Rüütli ajal presidendi kantseleid juhtinud Tarmo Männiga, kes tuleks meie juurde novembris. 1. oktoobril tuleb aga suurem pidu, kui tähistame rahvusvahelist eakatepäeva, mida kultuurikeskus koos pensionäride ühendusega on välja pakkunud. Meie oleme seal väikesed juubilarid, sest käima läks 20. sügis,“ rääkis Treial, kiites Asta Paeveeri, kelle kodulooringist Arukate Akadeemia välja kasvaski.

„Inimestel on ikka vaja kokku tulla ja suvel küsiti, kas me ikka sügisel näeme,“ ütles Treial, et plaanid on tänaseks siiski selged. Ja olgugi et sel korral tuli olukorrale omaselt kasutada kaitsemaske ja desinfitseerida käsi, tulid usinad õppurid sellega hästi kaasa.

Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ütles oma tervituskõnes, et juubelihõnguline hooaeg annab märku sellest, et ühendus on arukas ja väärikas. „See, mida te olete aastate jooksul teinud, on kindlasti vajalik ja tänuväärne. Teie ühendus on Jõgeva vallas leidnud kindla koha,“ ütles Lääne.

Abivallavanem Aive Tamm pani eakatele südamele, et nad kasutaksid kindlasti bussi, mis Kuremaa ujulasse viib ning avaldas lootust, et sügisel jõuab linnapilti ka rohkem pinke, et jalavaeva kergendada.

Jõgeva linnaraamatukogu direktori asetäitja Ene Sööt tutvustas eakatele värsket kirjandust.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus