Armastatud pedagoogide töö väärtustatakse nimelise pingiga

Tänavu suvel kavatsetakse paigaldada Kääpal pidulikult  nimetahvliga pink kunagise Saare kooli kauaaegsetele õpetajatele, paikkonna kultuurielu edendajatele Georg ja Taimi Filippovile. Eesti Televisiooniga peetakse läbirääkimisi sündmuse jäädvustamiseks  telesaates “Iga pink räägib loo”.

Mõtte üks algatajaid, Saare kooli 1953. aasta lennu vilistlane Ants Kask ütles, et idee Georg ja Taimi Filippovile pink pühendada sai ta Vahur Kersna juhitavast saatest “Iga pink räägib loo”. 

Jäid kogu eluks saarele

Kase sõnul on igas Eestimaa paigas oma tööga silma paistnud inimesi, kes andnud ühiskonnale rohkemgi, kui neilt oodati.  “Neid ei tohi unustada, vaid tuleb ära märkida ning tunnustada. Taimi ja Georg Filippov on musternäidis staažikatest  ja oma tööd armastanud pedagoogidest, kes tulid verinoortena Saarele koolmeistriteks ja sinna kogu eluks paikseks jäid. Nende käe all said tuule tiibadesse peaaegu seitsesada Saare valla ja lähikonna noormeest ja neidu.”

Kase meenutusel oli Georg nõudlik vene keele õpetaja, kes oli samas rahulik, tasakaalukas ja huumorimeelega. “Kultuurielu edendajana juhendas ta külakapelli “Peoleo”, Halliku Maanaiste Seltsi naisansamblit, laulis vabariiklikus koorijuhtide segakooris ja mängis Mustvee puhkpilliorkestris. Ta pälvis aumärgi “Haridustöö eesrindlane ” ning valiti Saare valla aukodanikuks. Sellist koormat poleks ta saanud vedada ilma pere ja abikaasa toetuseta. Nii peaks pingile kinnitataval tahvlil olema ka tema abikaasa  Taimi nimi.”

Georg Filippov lahkus mõned aastad tagasi igavikuteele, Taimi peab pensionipõlve. 

Pink tuleb Saare koolimaja ette

“Pink tuleb malmjalgadel, betoonist alusel ja paksust tammeplangust. Tisler teeb pingi ise valmis, jalad on ostetud ning ka muu materjal olemas,” rääkis Kask, kes on pidanud telesaate “Iga pink räägib oma loo” toimkonna liikme Iris Saluriga läbirääkimisi sündmuse jäädvustamiseks saate tarvis.

“Olen Eesti Televisioonile saatnud ka Taimi ja Georgi elulood ja  meenutused neist. Saate jätkamine otsustatakse veebruaris või märtsis. Loodame positiivset tulemust ning teletegijatele on sündmuse salvestamiseks välja pakutud kaks aega – 21. või 28. juuli kell 12. Pink paigaldatakse aga omaaegse Saare kooli esisele platsile ka siis, kui telesaadet ei tule,” kinnitas Kask. Pingi-idee elluviimiseks vajalik raha püütakse  tema sõnul koguda annetustega.

“Taimi ja Georg Filippovile nimelise pingi paigaldamisega pole meil vilistlastena mõtteski teisi Saare kooli koolmeistreid vähem hinnata. Ka nemad on töötanud pühendunult ja andnud oma õpilastele eluteele kaasa kõik hea, mida neil anda oli,” kinnitas Ants Kask.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus