Arengukonverentsil kõneldakse Põltsamaa tulevikust

Konverentsi korraldamise idee pakkus välja Põltsamaa linnavolikogu arengu- ja ettevõtluskomisjoni esimees Margus Oro. Konverentsi eesmärgiks on nii vanade ideede meeldetuletamine kui ka uute väljakäimine.

Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson käsitleb oma ettekandes Põltsamaa regioonis juba teoks saanud või kohe teostuvaid arenguprotsesse. Ülejäänud kaheksas ettekandes on rõhuasetus tulevikuvisioonidel. Põltsamaalt pärit stsenarist ja reklaamikirjutaja Peep Pedmanson räägib konverentsil teemal “Millised märgid müüvad”. Saamuti Põltsamaalt pärit pangandustegelane ja suurinvestor Heldur Meerits arutleb selle üle, mis on hea hariduse võti.

Eesti Suusaliidu juhatuse esimees ja Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhataja Jaanus Pulles peab ettekande “Terves kehas terve vaim”. Kuuleme temalt, milliste tervistavate tegevuste ja spordialade harrastamiseks on Põltsamaal ja selle lähikonnas rohkem eeldusi ja võimalusi. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso püüab hinnata Põltsamaa piirkonna turismipotentsiaali. Ühiskonnategelane ja kirjandusteadlane Peeter Olesk kõneleb teemal “Pealinn kahe pealinna vahel”.

Konverentsil osaleb ka regionaalminister Vallo Reimaa, kellelt loodetakse kuulda Eesti tulevasest haldusjaotusest ning ühtlasi saada mõtteainet arutlemaks, kas mitmete olmeprobleemidega, näiteks jäätmemajanduse korraldamisega tuleb Põltsamaa linnal ja Põltsamaa vallal koos tegelda või oleks mõistlik kaasata lahenduste otsimisse ka kaugemad naabervallad. Ettekannetele järgneb ümarlaud teadlase ja nõustaja Ruuta Ruttas-Küttimi juhtimisel, kus  konverentsil osalejatel on võimalus sõna sekka öelda.

Möödunud reede õhtuks oli arengukonverentsile registreerunud 100 inimest. Kirja võivad huvilised ennast panna aga kuni selle nädala neljapäevani. Osalemine on tasuta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus