Arendusjuht Annika Tagaküla peab vajalikuks Vooremaa pärl Kuremaa läikima lüüa

 

Konkursi tulemusena on sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus arendusjuhina tööle kinnitatud seni tervishoiu-, sotsiaal- ja ettevõtlusvaldkondades töötanud Annika Tagaküla. Ta peab esmatähtsaks Kuremaa lossi jätkuvat kordategemist ja võimalikult erinevate sündmuste korraldamist selles paigas.

Sihtasutuse Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus nõukogu esimehe Riho Seppeti sõnul otsustati sellesse asutusse tööle võtta arendusjuht, kellele Kuremaaga seotud ideede väljapakkumine ja nende elluviimine oleks põhitegevuseks.

 

Ülikõrged nõudmised kandidaadile

“Nõudmised kandidaatidele olid väga kõrged, mistõttu arvasime, et konkureerijaid just väga palju ei tule. Positiivse üllatusena oli neid aga kakskümmend, kusjuures kõigi senine töökäik vastas suuresti esitatud nõudmistele. Lõppvooru pääses viis inimest, kelle hulgast pidasime parimaks Annika Tagaküla. Lootused ametisse asunud arendusjuhile on kõrgendatud ja ennekõike loodame, et ta suudab Kuremaal kindlustada aastaringse tegevuse mitmes valdkonnas,” märkis Seppet.

Annika Tagaküla on varem töötanud Viljandi haigla projekti- ja kvaliteedijuhina, aktsiaseltsi Hoolekandeteenused juhina Lõuna-Eestis ja kvaliteedijuht-assessorina ettevõtete sertifitseerimisel.

“Kuremaa turismi- ja arenduskeskuse arendusjuhiks konkureerima ajendas mind soov teha sellist tööd, millest saab rõõmu tunda ja mille tulemusi näha. Mulle tundus, et töö Kuremaal pakub just selliseid võimalusi. Elu on õpetanud, et tarvis on teha seda, mis meeldib, siis laabub elu normaalses rütmis ilma liigselt energiat kulutamata ja tühjaks-tähjaks aega raiskamata,” rääkis ta.

Tagaküla tunnistas, et Kuremaale ametisse pürgima ajendas ka soov  oma Jõgevamaal asuvasse maamajja püsivalt elama kolida. “Olen varemgi piisavalt palju Kuremaal käinud. Mu onu elas siin lähedal ja lapsepõlves käisime sageli Kuremaa järves ujumas,” lisas ta.

 

Renoveerimistööd peavad jätkuma.

“Mõisastiili ja -arhitektuuriga olen oma senises elus varemgi kokku puutunud. Mõisakeskused olid ajalooliselt külarahvale tööandjaiks ning sageli tutvustati seal ka uusi ideid. Seda liini peab jätkama. Tipp-poliitikutest eeskuju võtmine võib tunduda liiga kõrgelennuline, kuid oma riigi inimeste tööga kindlustamisele kaasaaitamisel on mulle üheks eeskujuks Ameerika Ühendriikide president Barack Obama, kellega on mul muide ühel päeval, 4. augustil sünnipäev,” rääkis Annika Tagaküla.

“Kuremaa lossi ja teisi mõisakompleksi kuuluvaid hooneid on seni remonditud vastavalt võimalustele. Nende olukorraga võib üldjoontes rahule jääda, kuid teha on veel palju. Märkimisväärne osa renoveerimistöödeks vajalikust rahast oleks mõttekas taotleda projektidest. Muu hulgas vajab kordategemist ka lossi teine korrus, samuti keldrikorruse ruumid, kus tehnikumiajal paiknesid kohvik ja söökla,” rääkis  vastne arendusjuht.

Tema sõnul on Kuremaa lossis kolm saali ja tulevikus saaks sündmuste korraldamiseks kasutada ka teisel korrusel paiknevat fuajeed.

 

Töökoht Kuremaa lossis

Kuremaa veelgi nägusamaks muutmiseks peab Annika Tagaküla oluliseks koostööd nii kogukonna liikmetega, erinevate mittetulundusühingutega kui asutuste ja ettevõtetega. “Kõik ideed on teretulnud. Mu töökoht asub Kuremaa lossis, kuhu jutulesoovijad ja ettepanekute tegijad alati oodatud,” lausus ta.

Annika Tagaküla hinnangul tasuks põhjalikult ja asjatundlikult ringi vaadata ka lossi pargis, et saada ülevaade siin kasvavatest puudest, põõsastest ja lilledest, ning mõelda, mida oleks tarvis juurde istutada.

“Kuremaad on kutsutud Vooremaa pärliks, kuid see pärl tuleb senisest säravamaks muuta, läikima lüüa. Populaarsust toovad siia kindlasti üldrahvalikud sündmused. Tuleval laupäeval toimuvad siin MTÜ Marlau ja Jõgeva vallavalitsuse eestvedamisel Jõgeva valla 146. aastapäeva pidustused. Sügisel kavatsen aga korraldada siinses pargis taimevahetuslaada, kuhu kõik soovijad võivad taimi ja istikuid tuua,” rääkis arendusjuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus