Anname neile andeks

Kas ei tohtinud? Mina ei kuulu koalitsiooni ja ei kuulu opositsiooni, seega mina ei pea tagatubade tahtmistega mitte kuidagi arvestama. Ainus faktiviga oli selles kirjatükis 300 000 õpetajate palgakroonis. Tõesti, neid tuli 200 000 ringis, kuid fakt ise ei muutunud seega olematuks. Milles asi, härrased reformierakondlased, kas aastatepikkune valitsemiseaeg Jõgeva linnas hakkab otsa saama? Saagu! Olete tublid, tulete jälle võimule, kui asju kollegiaalselt ajama hakkate.

Olen järeleandmatuks tüütuseks

Mina andestan Viktor Svjatõ?evile (ilmselt meeltesegadusest) avalikkuse ees minule tituleeritud pehme aju ja mõistuse tumenemise tunnused. Ühtlasi palun teilt, head lugejad, Viktori eest andeks, et ta teid mõtlematusega häiris. Samas ei sooviks nn ühisettevõtmise “Vastuseks Olavi Annukile” autorite kollektiivile andestada, sest sellest sõnamulinast on selgelt äratuntav kahe olulise persooni sõnaseadmise oskus. Et nad on täna poliitikas tugevad tehatahtjad, siis seekord andestan neilegi. Muide, Madis Kirsi sündi Jõgeva linnas pole seni veel fikseeritud ja pealegi? vaevalt mees Saaremaalt nüüd mind materdama oskas tulla.

Mis puutub minu tegemistesse linnavolikogus, siis olen ikka olnud tõesti järeleandmatuks tüütuseks neile, kes ainult volikogu külastamas käivad. Nad ju lihtsalt istuvad ja hääletavad käsu järgi. Ei võta nad sõna, ei tule neilt ettepanekuid, neid justkui ei huvita linnaelu üldse. Vahel juhtub, et nad alles volikogu istungiajal avavad nädal varem koju saadetud materjalide paketi.

Minu kriitika ja ütlemised on seni jäänud tabuks avalikule meediale. Pole oma ? seega ei kuulu avaldamisele. Nii on lood.

Propageerin seda, mida usun

Olen püüdnud olla iga päev nähtav ja valijatega inimlikkuse piires arvestav poliitik.

Ja seetõttu ei vaja mingit mesijutu-reklaami, mida millegipärast minule külge poogitakse. Mina ei propageeri seda, mida ma ei usu või millest pole täit ülevaadet.

Nagu ilmneb, ongi see minu ?põhimine viga? ja nüüd turmtuli minu üle lahvatamas?
Tüütav hala linnapea kukutamise üle on läägeks ja ülepakutuks kujunemas, vahetagem plaati. Olgem sallivamad eksinute suhtes, härrased! Revideerigem oma vigu ja ongi rahvas teiega.

Samal teemal:

Olavi Annuk “Juhtus see, mis juhtuma pidi”, Vooremaa, 14.06.2005

Viktor Svjatõsev “”Sõltumatule” tuulelipule”, Vooremaa, 14.06.2005

Madis Kirs “Vastuseks Olavi Annukile”, Vooremaa, 21.06.2005

OLAVI ANNUK,
tegelik linnaelanik

blog comments powered by Disqus