Animafilmide festival tuleb maale

Tänavu saab teoks Priit Pärna neljas animafilmide festival (PPAFF), millega pööratakse senisest enam tähelepanu animafilmisõpradele  maapiirkondades.

Kaheksat animatsiooniprogrammi on võimalik näha enam kui 20 kultuurimajas, raamatukogus, noortekeskuses ja koolis üle Eesti.

Kahel õhtul, ka täna esitletakse animafilme  Põltsamaal maakonna keskraamatukogus. Kolmapäeva õhtul toimus kunstiakadeemia tudengite ja magistrantide animatsioonide esitlus. Filmi “Les Nuits Magigues” autor on põltsamaalane Mihkel Reha.

Keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul valisid nad  omalt poolt välja kaks multifilmide programmi täiskasvanutele. Kolmapäeva õhtul toimus ka festivali pidulik avamine. Neljapäeva õhtul esitletakse Hiina täispikka multifilmi täiskasvanutele.  See on küll ingliskeelsete subtiitritega, ent multifilmi puhul ei tohiks keelebarjäär eriliseks probleemiks olla. Film jutustab finantskriisist Hiinas ja inimeste saatusest selle taustal ning seda peetakse väga kõrgel tasemel animatsiooniks. Selle filmi Eestisse saamine on asjatundjate sõnul väga oluline sündmus.

Ehkki festivali raames esitletakse animafilme mitmel pool Eestis, toimub  see meie maakonnas seekord vaid Põltsamaa raamatukogus.

Filmidele järgneb arutelu nende üle.

Rutt Rimmel lausus, et edaspidi võtavad nad selleks festivaliks  vastu rohkem programme, aga seekord piirdutakse kahega. Edaspidine PPAFFist osa saamine sõltub suuresti sellest, kui suur on tänavu publiku, eriti just täiskasvanute huvi.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus