Andrus Veerpalu sai Metsatarekese peremaja patrooniks

Kahe olümpiakulla omanik Andrus Veerpalu, Jõgeva maavanem Aivar Kokk, Jõgeva vallavanem Saima Kalev ja Siimusti lastekodu juhataja Silvi Moont kirjutasid alla ürikule, mille põhjal suusakuulsusest sai peremaja patroon ja elamule pannakse tema auks nimi Andrus. Andrus Veerpalu eemaldas  koos Eesti Olümpiakomitee presidendi Mart Siimanni, Eesti suusakoondise peatreeneri Mati Alaveri ja maakonna juhtidega pärja peremaja sarikatelt.

?Mul on rõõm hakata selle peremaja patrooniks. Olen Siimustis esmakordselt. Lastekodu ümbritsev loodus meeldib mulle väga ja kindlasti on siin hea nii talvel kui ka suvel sportida,” ütles Andrus Veerpalu.

?Pole võimatu, et siit lastekodust võrsub ka mõni tulevane olümpiasportlane,? lausus Mart Siimann ja märkis, et on igati hea, et kuulus sportlane annab oma panuse lastekodu heaks käekäiguks, sest moraalne toetus ja julgustus on siinsetele lastele väga vajalik.

Olulise sündmuse puhul tervitasid lastekoduperet ka Riigikogu liikmed Margi Ein, Mai Treial ja Marika Tuus.

Andrus Veerpalu jagas Siimustis ka kümneid autogramme, vastas lastekodu kasvandike küsimustele.  Jõgeva maavanem Aivar Kokk kinkis Andrus Veerpalule, Mati Alaverile, Mart Siimannile ja teistele tseremoonial viibinud nimekatele isikutele Jõgevamaa sümboolikaga põlled ja raamatu ?Presidendi võrkpallitreener”.

Raamatu kangelane, Eesti Vabariigi presidendi kunagine võrkpallitreener 91-aastane Raimund Kokk oli ka ise kohal ja andis raamatutesse autogrammid.

Metsatarekese juhataja Silvi Moonti sõnul on peremajas Andrus toad kaheksale kasvandikule ja samuti ruumid huvialategevuseks.

Andrus Veerpalule tegi ettepaneku Metsatarekese peremaja patrooniks hakata Lääne-Virumaa ja Jõgevamaa ettevõtja,  osaühingu Markilo omanik Urmas Laht, kes on ise peremaja ehitamisel suursponsoriks: ?Ma olen Veerpalu suur austaja ning kirglik kaasaelaja tema sõitudele. Arvan, et temasse on koondunud eesti mehe positiivsed omadused. Seetõttu tegin ettepaneku kutsuda Andrus Siimusti lastekodu peremaja patrooniks ja mul on väga hea meel, et ta nõustus,” lausus Laht.

Urmas Laht andis üle ka 10 000 krooni Metsatarekese järgmise peremaja projekteerimiseks. ?Minu arvates võiks järgmise peremaja patrooniks kutsuda mõne rahva hulgas lugupeetud haridus- või kultuuriinimese, et väärtustada lastekodu kasvandike hulgas ka neid eluvaldkondi,” märkis ettevõtja.

Pärast ühist kehakinnitamist Metsatarekese õuel läksid Andrus Veerpalu, olümpiakomitee president Mart Siimann, maavanem Aivar Kokk, Jõgeva vallavanem Saima Kalev, Siimusti lastekodu juhataja Silvi Moont ja teised spordisõbrad kepikõnnile Siimusti metsa.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus