Andrus Kivirähkile kingiti Mustvees suitsulatikas

Raamatukogupäevade lõppüritusel Mustvee linnaraamatukogus kohtumisel kirjanik Andrus Kivirähkiga osales rohkesti kooliõpilasi ja täiskasvanuid. Kirjanik rääkis oma teoste saamisloost ja igapäevaelust ning vastas paljudele küsimustele.


Kohtumise sissejuhatuseks märkis Mustvee linnaraamatukogu direktor Laidi Zalekešina, et Andrus Kivirähki raamatud on ühed loetavamad ja pidevalt välja laenutatud. Kirjanik rääkis talle sümpaatse mulje jätnud varatalvisest bussireisist Mustveesse, oma raamatute saamisloost, harrastustest. Kooliõpilased esitasid küsimusi lasteraamatute kohta. Neid huvitas ka romaanidega “Rehepapp” ja “Mees, kes teadis ussisõnu” seonduv, mis tõi jutuks ka Eesti mütoloogia.

Üheks oma hobiks nimetas Kivirähk koeraga jalutamist, mis loomingulisele tööle tervislikku vaheldust pakub. “Käin lugejatega sageli, tavaliselt kord nädalas kohtumas. See on ka meeldiv võimalus Tallinnast kaugemal käia. Terve Eesti on ju väga vahva. Mustvees viibisin esimest korda,” ütles Kivirähk.

“Raamatute lugemisega on olnud ikka nii, et osad inimesed on seda tegevust harrastanud rohkem, teised vähem. Infotehnoloogia ja nuti-ajastu pakub muidki ajaviiteid, kuid kes raamatusõbrad, jäävad selleks alatiseks. Pealegi on võimalus paljusid raamatuid lugeda digitaalselt,”lisas ta.

“Uusi raamatuid minult lähiajal ilmumas pole. Praegu olen keskendunud näitemängude kirjutamisele ja koostööle teatritega. Mu tööperiood käib hooaegadega. Kirjutan teatritele, siis jälle romaani või lasteraamatuid,” ütles Kivirähk.

“Kohtumine Andrus Kivirähkiga oli väga tore ja hariv. Mustvee Kooli õpilased on igati lugemishuvilised. Nende üks lemmikkirjanike on Andrus Kivirähk,” ütles kooli huvijuht Anneli Soosaar.

Andrus Kivirähk andis autogramme nii Mustvee linnaraamatukogus olevatesse raamatutesse kui ka nendesse, mis kohtumisele tulijatel kaasas olid. Laidi Zalekešina tänas kirjanikku huvitava ja silmaringi avardava kohtumise eest ja kinkis talle Mustvee raamatukogu logoga kruusi ja suitsulatika.

Jõgevamaaga seotud tulevikuplaanide kohta ütles Andrus Kivirähk, et kavatseb kindlasti osaleda tuleva aasta jaanuaris Palamusel Oskar Lutsu 130. sünnipäeva tähistamisel. Kivirähk on ka Oskar Lutsu huumoripreemia laureaat.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus