Andrias Adamson taas esikolmikus

Möödunud laupäeval peeti Võru spordihoones noorte võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 44. hooaja kolmas etapp. Jõgeva põhikooli noortest kergejõustiklastest jõudis tänavusel hooajal juba teistkordselt kolme parema hulka 13-aastane Andrias Adamson, kes sai poiste vanemas vanuserühmas kuulitõukes 55 osavõtja hulgas teise koha. Avakatsel neljakilost kuuli 11.91 tõuganud Adamson parandas viimasel katsel oma tulemust veel sentimeetri võrra. Esikoha võitnud Jürnas Vigolainenist jäi Adamson siiski ligi meetriga maha, Rakvere noormehele tõi esikoha tulemus 12.82. Sarja avaetapil sai Andrias Adamson kolmanda koha 60 meetri jooksus.

Lisaks Adamsonile jõudis vanemate poiste kuulitõukes paremate hulka ka 13-aastane Daniel Aganitš, kellele parimal katsel tõugatud 10.42 andis 14. koha. Neljateistkümnenda kohaga lõpetas ka 13-aastane Kadi-Liis Viiar, kes tüdrukute vanema vanuserühma kõrgushüppes ületas kõrguse 1.41. 63 osaleja hulgas võitis 1.62-ga esikoha Lilian Turban (Pirita MG).

Jõgevalastest jõudis 30 parema hulka ka 10-aastane Reiko Allingu, kes sai nooremate poiste kaugushüppes 3.97-ga 29. koha.

Suurte koolide arvestuses on Jõgeva põhikool kolme etapi järel 11 286 punktiga 13. kohal, liider on 14 043 punkti kogunud Rakvere gümnaasium.

Neljas etapp peetakse 30. mail Rakvere staadionil.