Ametikool võib jääda sügisest õppuriteta

Järvamaa kutsehariduskeskuse Põltsamaa õppekohas saavad 19. veebruaril ametioskust tõendava kutsetunnistuse 15 autotehniku ja koka eriala lõpetajat, kuid õppetöö jätkumine sügisest on küsitav.


Põltsamaal jätkavad kevadeni õpinguid autotehnikud, kokad, hooldustöötajad, puit- ja kiviehitiste restauraatorid ning plaatijad. Ühtekokku jätkab Põltsamaa õppekohas kuni kevadeni veel 105 õppurit, nende seas 12 plaatijat, kes alustasid õppetööd alles kaks nädalat tagasi.

Järvamaa kutsehariduskeskuse direktori Rein Oselini sõnul ei ole hetkel teada, kas septembris õppetöö Põltsamaal jätkub või mitte. See sõltub sellest, kas õpilased on kutseõpingutest Põltsamaal  huvitatud või ei, kuid Oselin on arvamusel, et pigem huvi puudub. Kevadel tuleb ka õpetajaid koondada, kuid kui palju, seda ei oska ta praegu veel öelda.

Kas töö Järvamaa kutsehariduskeskuse Põltsamaa õppekohas eeoleval sügisel jätkub või mitte, otsustatakse aprillis. Kui statsionaarne õppetöö seal lõpetatakse, jääb alles praktikabaas ja täiskasvanute koolitus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus