Alutagusel otsitakse noori talente

Juba teist aastat järjest korraldatakse noortele mõeldud talendikonkurssi, mis tänavu kannab nime „Alutaguse talent 2018.” Tänavune talendikonkurss saab teoks 4. veebruaril Iisaku rahvamajas. Iisaku gümnaasiumi huvi- ja projektijuhi Andre Kaljumäe sõnul korraldavad konkursi noored ja seetõttu otsitakse ka talente 7-26aastaste hulgast. Konkursil osalesid aasta eest nende valdade noored, kes jõudsid koostööprojekti käivitamise hetkeks sellega liituda.

Tänavu osalevad talendikonkursil Alutaguse ja Mustvee valla noored, eelmisel aastal, enne haldusreformi toimumist oli  osalenud omavalitsusi oluliselt rohkem. Andre Kaljumäe ei välista võimalust, et kui konkursi traditsioon jätkub, võib piirkond, kust osalejaid kaasata, veelgi laieneda.

Aastatagune talendikonkurss tõi esile andekaid noori, kelle etteasteid kasutati hiljem ka kooli sündmustel. Huvi- ja projektijuhi sõnul puudub tal ülevaade, kes tänavu konkursile registreerunud on, kuid möödunudaastane ettevõtmine näitas, et soovist osaleda anti teada üsna viimasel hetkel, kui registreerumine lõppema hakkas. Eelmisel aastal osales  talendikonkursil üle kahekümne noore.

Möödunud aastal astusid osalejad üles laulude, tantsude, mustkunstitrikkide, monokomöödiate, akrobaatikanumbrite või pillilugudega.

Osalejaid hindab žürii, parematele on auhindadeks seitse Tartu Lõunakeskuse 100eurost kinkekaarti.

Konkursil saavad osaleda noored, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Alutaguse või Mustvee vald või kes õpivad nende valdade koolides.  Kindlasti tuleks konkursil osaleda soovijatel tutvuda ka registreerimislehe ja reglemendiga, mis on üleval valla kodulehel. Registreeruda saab 26. jaanuarini. Talendikonkursi korraldajad ootavad kõiki Alutaguse ja Mustvee valla noori aktiivselt osalema.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus