Alustava ettevõtja koolitus aitab sihid paika seada

Märtsis algab Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskuse (JAEK) korraldatav alustava ettevõtja baaskoolitus, kus kõik huvilised, kellel plaan ettevõtjaks saada, saavad küsimustele vastused ja palju teada ka iseenda kohta.


Koolitus kestab seitse päeva ning käsitleb kõiki ettevõtluse alusmooduleid. Osalejad räägivad äriideest ja visioonist, turundusuuringutest, müügiplaanidest ja paljudest muudest teemadest. Lõpuks peaks osalejatel olema julgust ja tahet, et ettevõtluse raskesse maailma sukelduda.

Toetatakse igati

Näiteks kasvas läinud aasta aprillist maini kestnud koolituselt välja Põltsamaa vallas tegutsev Inger OÜ. Ettevõtet juhtiv Krista Kõrgesaar pakub keeletoimetusteenust. Abi saavad kõik, kellel vaja teravat keelesilma toimetamisel või tekstide koostamisel.
Veel enne JAEKi korraldatud baaskoolitust käis Kõrgesaar ka mentorklubis. „Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskus toetab alustavaid ettevõtjaid mitmel moel. Ettevõtluse baaskursus on ehk tuntuim, aga selle järel on võimalik osaleda ka ettevõtjatele mõeldud mentorklubis. Minul oligi järjekord pisut teine ehk ma sattusin enne mentorklubisse ja alles siis alustava ettevõtja baaskoolitusele,” rääkis Kõrgesaar.
„Mul oli tänu mentorklubis osalemise kogemusele juba teatav ettekujutus, et ees ootavad inspireerivad lektorid ja põnevad koolituspäevad. Praktilise poole pealt ootasin enim, et saaksin juhendi, kuidas ettevõtet arendada, millele tähelepanu pöörata, aga ka näiteks, kuidas eelarvet koostada või miks see üldse on vajalik. Sain kõigile küsimustele vastused ning enamgi veel, sain tuttavaks väga vahvate inimestega ehk suurendada oma suhtlusvõrgustikku, mis on ka alustavale ettevõtjale väga tähtis,“ kiitis Kõrgesaar koolitust.
Ettevõtlusega alustamiseks võiks olla plaan või idee, millele end täielikult pühendada. „Koolituse käigus saab ideega päris põhjalikult tööd teha, samuti tagasisidet koolitajatelt. Äriidee läbimõtlemine annab kindlasti julgust sellega edasi minna. Peamine on endasse uskuda, ent teiste tagasiside lisab muidugi kindlustunnet. Samamoodi võib koolituse käigus algne idee natuke muutuda, kuid vaid paremuse poole. Baaskoolitus on väga hea koht oma idee esimeseks testimiseks,“ julgustas Kõrgesaar ka teisi alustatavaid ettevõtjaid.

Kasvuruumi jätkub

Inger OÜ juhataja sai igati juurde julgust katsetada. „Ettevõtlus on alati seotud riskiga ja võib-olla paljudel jääbki seetõttu mõni äge idee ellu viimata, et kardetakse ebaõnnestuda. Aga kui ei proovi, ei saa ka teada ja ebaõnnestumised on elu väärtuslikud õppetunnid.“
Kõige keerulisemaks hindas Kõrgesaar eelarve planeerimist. „Kuna ma olen läbi ja lõhki humanitaar, minu ettevõte tegeleb sisuloome ehk tekstide kirjutamise ning keeletoimetusega, siis minu jaoks oli ja on kõige raskem eelarve planeerimine. Ka müük on minu puhul pisut nõrk koht, selles on kasvuruumi on väga palju,“ ütles ta.
Ettevõtlusega alustamine pole kindlasti lihtne, kuid proovida tasub alati. Ka Kõrgesaar soovitab end koolitusele kirja panna. „Esiteks saab sealt praktilisi teadmisi ja vastuse kõigile ettevõtlusega alustamisega seotud küsimustele. Teiseks leiab vahva ettevõtliku seltskonna, kes mõtleb samamoodi ning kus on hea ideid põrgatada! Samuti ei pea kartma äriplaani koostamist, kuna see aitab oma ideed mitme külje pealt läbi mõelda ja lisab kindlustunnet. Koolitajad on oma ala spetsialistid ja väga toetavad.“
Järgmistes Vooremaa numbrites heidame pilgu ka teistele koolitusel osalenud ettevõtjatele.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus