Alo Mattiisenile pühendatud muusikanädal

Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad olid Jõgeva Gümnaasiumi õpilastele meeldejäävad ning harivad. Sai kuulata väga erinevaid muusikuid ja tutvuda lähemalt erinevate muusikastiilidega.

Esmaspäev, 2. märts

Esmaspäeval lahutas meelt lustakas „Kas tunned maad?“ ansambli Trio Naturale esituses. Trio Naturale koosneb neljast andekast muusikust: Teet Veskus mängib kitarri, Allan Jakob akordioni, Ants Nuut trombooni ja ansambliga hiljem liitunud Jaan Arder mandoliini. Kontserdi eesmärk oli tutvustada noortele teiste maade muusikat.  

Ungarist pärit muusikapala äratundmiseks kulus kuulajatel veidi aega. „Santa Lucia” Itaaliast oli aga juba kõigile filmidest tuttav. Veel said noored kuulda muusikat Prantsusmaalt, Hispaaniast, Mehhikost, Soomest ja ka Hawaiilt. Enamiku laulude päritolumaa arvati kiiresti ära. Kontserdi lõpetuseks mängiti tuntud lugu kuulsast ooperist „Carmen“

<p class=”MsoNormal” style=”MARGIN: 0cm 0cm 0pt” align=”justify”>Teisipäev, 3. märts

Bonzo ja Tõuni kontserdi pealkiri oli „Unelmais olen prii”. Mehed rääkisid muusikuametist ja kinnitasid ka, et kui polegi kohe sünnist saati erilist muusikugeeni, siis võib muusikatuhin ka hiljem tulla.

Esitati ilusaid eestikeelseid laule, saates end mitmesugustel  pillidel. Paljudele oli tuttav Rein Rannapi kirjutatud „Vana Vaksal“. Kontserti alustasid kitarrid, pärast lisandusid havai kitarr, ukulele, suupill ja Aafrikast pärit mbira, mida olevat võimalik mängida mitut moodi

Kolmapäev,  4. märts

„Maano timmib viiulit“ oli kolmapäevase kontserdi nimi. Üks Eesti tuntumaid viiuldajaid Maano Männi mängib 18. sajandi itaalia meistri Mantagatia Mediolani viiulil. Mees rääkis, millest on viiulid valmistatud ning millised on selle mängimise erinevad võimalused.

Kontserdi juhatas sisse prantsuse õukonnatantsu muusika, Männi oli üllatunud, et kõik teda vaikselt kuulavad. Mängiti kuulsaid teoseid Mozartilt, Beethovenilt ja Bachilt.

Neljapäev, 5. märts

Neljapäevane kontsert kandis nime “Tantsurütmid muusikas”. Esinejaks oli Happy Feet Orchestra, ansambel, mis on loodud 1994. aastal ja koosneb neljast muusikust: Avo Joala – saksofon, Kaido Kodumäe – bandžo, kitarr ja löökriistad, Hando Põldmäe – tromboon ning Priit Paabo – tuuba. Nende repertuaari kuuluvad svingi, tantsu- ja džässmuusika.

Kava eesmärk oli tutvustada noortele kuulajatele erinevaid kerge muusika stiile ja ajalugu. Kuulda sai nii Johann Straussi „Ilusal sinisel Doonaul” kui ka eelmise sajandi rock n’ rolli. Sambaks kutsuti lavale musitseerima ka kuulajaid, lihtsate pillide mängimisega sai noor publik   kenasti hakkama.

Neljapäeva õhtul esines Svjata Vatra. Tegemist on eesti-ukraina folkansambliga, oma stiili nimetavad muusikud ise tulefolgiks. Laulud kõlasid nii ukraina kui ka eesti keeles. Oli tunda tulist energiat, rahvas oli särtsu täis ja paljud tantsisid kaasa. Kontserdile võisid tulla kõik, kohal oli nii noori kui vanu.

iii

MERILIN LAUGA

blog comments powered by Disqus