Alo klaveriklassis algavad ehitustööd

Jõgeva muusikakoolist hakkab peagi hommiku- ja õhtupoolikuti pillimängu vahele kostma ka kopsimist, puurimist, mürinat ja kolinat. Algab Alo klaveriklassi ehitamine.

“Viime solfedžo ja muusikaloo tunnid linnavalitsusse meie käsutusse antud ruumi. Kasutame seda pinda juba sügisest, seal toimuvad meil kooli orkestriproovid,” rääkis Jõgeva muusikakooli direktor Merike Katt. Tema sõnul lepivad nad ehitajaga konkreetselt kokku, kuidas nende edaspidine kooseksisteerimine välja nägema hakkab.

Alo klaveriklassi remonditööde ehitushanke võitis ehitusfirma Eviko, kellega Jõgeva linnavalitsus neljapäeval, 3. veebruaril ka vastava lepingu allkirjastas. Sama firma on, muide, ehitanud ka Jõgeva bussijaama.

Kokku kulub klaveriklassi rajamiseks 43 961,40 eurot, mille hulgas on ka 2000 eurot võimalikeks erakorralisteks töödeks.

Raha klaveriklassi kordasaamiseks tuleb Jõgeva linna eelarvest, riigieelarvest ja annetajatelt ning Eesti Kultuurkapitalilt.

Ehitusfirma Eviko esindaja Peeter Treier ütles, et nad lepivad tellija ja muusikakooli inimestega järgmisel nädalal kõik töödega seonduva täpsemalt kokku ning siis võibki ehitamisega alustada. 

<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt; mso-ansi-language: ET” lang=”ET”>Klass saab uue näo

Praegu olemasolev klassiruum muutub ümberehituse käigus hoopis teiseks – uue näo saavad lagi, seinad, põrand. Vahetatakse torustik, uuendatakse ka maja esifassaad, kui kevadised ilmaolud lubavad. Klassi tuleb uus ekspositsioon. Põhieksponaadiks saab seal olema muidugi Alo Mattiisenile kuulunud kabinetklaver.

Alo klaveriklassis saavad põhitoonideks olema punane ja must, aga küllalt palju on ka valget.

Värvilahendused on pärit helilooja kabinet-toast, kus ta oma muusikat kirjutas. Sisekujunduse autor on Annes Arro.

Praegu kasutusel olev uks suletakse, otse avatakse uks fuajeest.  Ukse kõrval on vitriinid Alo isiklike esemetega, sinna pannakse nii raamatuid, plaate kui ka käsikirju. Klassi mahub 20 õpilast.

Tagaseina ja lae katab erikujundusega tapeet, millel Alo kirjutatud noodikiri. Tagaseinas on õppetööks vajalikud tahvel,  teler ja audiosüsteem.

Alo klaveriklassis toimuvad edaspidi muusikakooli tunnid nagu senigi, aga ka väiksemad kontserdid või vastuvõtud. Lauad on kokkupandavad ja neid saab vajadusel ruumist välja tõsta. Siinivalgustid aitavad luua märksa kammerlikumat ja pidulikumat õhkkonda. Osa valgustust on süvistatud laega samas tasapinnas, osa on riputatud lakke. 

Valmib aprilli algul

Alo klaveriklass saab valmis tänavu aprilli algul.

Selle loomise mõtte Jõgeva muusikakooli algatasid Jõgeva linnavalitsuse, Betti Alveri muuseumi ja Jõgeva muusikakooli töötajad, et restaureerida klaver ja remontida ning sisustada muusikaajaloo klass.

Alo Mattiiseni 50. sünniaastapäev on 2011. aasta 22. aprillil, samal päeval toimub tema klaveriklassi pidulik avamine.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus