Alo klaveriklass hakkab ilmet võtma

Kui Jõgeva Muusikakooli rajatavas Alo klaveriklassis olid alanud maalritööd, võeti klassi ülejäänud koridorist eraldav kile maha. “Vau, kui ilus siin juba on!” imestasid tundidesse tõttavad õpilased.

Ehitusfirma Eviko  alustas Alo klaveriklassi remondiga 10. veebruaril. Eviko esindaja Peeter Treieri sõnul on  üldehitustööd lõppenud ning eelmisel kolmapäeval algasid maalritööd, millega tahetakse ühele poole saada järgmise nädala lõpuks. Seejärel tuleb paigaldada keskküte, mida teeb Jõgeva firma Q-E Grupp, järgneb valgustuse ja mööbli paigaldamine.  

Tunde ei tohi segada

Tööpäev algab ehitajatel kell seitse hommikul ja lõpeb kahe-kolme paiku päeval, sest siis algavad muusikakooli õpilastel tunnid ja neid ei tohi segada.

Treier ütles, et talvel on võimalik nii tööd teha, suvel oleks tunduvalt keerulisem.

Objekt ehitaja hinnangul keeruline ei ole, eriliseks teeb aga töö see, et ehitaja tegeleb ka mööbliga. Tavaliselt nii ei ole. Seekord tuleb ka kapid, vitriinid, klaasvitriinid paigaldada. Fototapeedi paneb lakke selle valmistanud firma SeriDisain.

Sisearhitekt Annes Arro on samuti käinud töid jälgimas, ka möödunud kolmapäeval oli ta kohal. Arro hinnangul sujub kõik plaanipäraselt ja tööd on tehtud nii, nagu mõeldud oli. “Ruumi mõõdud tingisid selle, et näiteks vitriini mõõdud pisut vähenesid,” lisas Arro. Annes Arro ütles, et ta tuleb Jõgevale kindlasti veel, siis, kui värvitööd hakkavad lõppema ning alustatakse kappide ja vitriinidega. “Osa valgusteid on juba kohal, osa alles sõidab siiapoole. Kõik on tellitud ja kättesaamisega probleeme ei tohiks tulla,” kinnitas ta. 

Mattiiseni mälestuse jäädvustamine oluline

Jõgeva linnapea Kalmer Lain ütles, et Alo Mattiiseni mälestuse jäädvustamine on Jõgeva linnale oluline ning Alo klaver taheti juba ammu siia tagasi tuua. “Klaver peab olema väärilises kohas, selle mõttega klaveriklassi rajamine sai algatatud,” tõdes ta. Keegi ei osanud aga ette näha nii asjalikku ja nüüdisaegset sisekujundust, millest pärast eskiislahenduse analüüsimist enam loobuda ei tahetud ning otsustati klass sellisena ka teoks teha, nagu sisearhitekt ette nägi.

Tegemist on kolme osapoole projektiga – raha on Alo klaveriklassi kordasaamiseks panustanud nii Jõgeva linn, riik kui ka annetajad, lisaks veel mitmed fondid.

“Vähemalt kolme järgmise aasta jooksul elab Jõgeva Muusikakool koos Alo klaveriklassiga oma normaalset elu edasi,” rõhutas linnapea. Kui tulevad muudatused, siis arvestatakse asjaoluga, et sellesse majja on tehtud oluline investeering klaveriklassi näol. Võimalik, et muusikakool jääb samasse majja edasi, aga sellest majast võib saada ka Alo maja, kus on kena klaveriklass ehk ruum kammerkontsertide jaoks ning ruumid Alo asjade eksponeerimiseks.

“Praegune seis on selline, et kõik ei mahu kaugeltki Alo klaveriklassi, Alo emal on väga palju asju, mida oleks võimalik rahvale näidata. Üks tuba näiteks võiks olla Alo muusika kuulamiseks, teine elutoaks. Mida kaugemaks jääb  ajalugu, seda paremini saame aru, et Jõgeva linn on saanud ühe väärtusliku asja juurde. Me ju otsime ka mainekujunduse eesmärgil neid väärtusi, mis on meie omad,” tõdes linnapea.

Jõgeva on koht, kus pole õieti kuhugi minna. Betti Alveri muuseumis peetakse seminare, sinna pannakse üles näitusi, samas saab korraldada kontserte ja sinna võib kutsuda ka külalisi. “Praegu otsivad kõik linnad nišše, mille abil teistest eristuda. Avatakse kultuuriinimestele mälestusmärke ja muuseume, korraldatakse festivale ja laagreid, tehakse kõik selleks, et inimesed tuleksid osalema ja vaatama. Oma inimesed ei pruugi  paraku alati kõike seda väärtustada, kuid väljast tulnute jaoks on asjal  märgiline tähendus – Jõgeva hoolib nendest inimestest, kes on kultuurilukku oma jälje jätnud,” tõdes Lain.

Klaveriklass peaks valmis saama 6. aprilliks.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus