Allar Lambile meistrikuld, Kärtyn Kaljusalu seitsmes

Laupäeval selgusid Elvas Eesti meistrid murdmaajooksu lühikestel distantsidel. Meeste 4 km distantsil võitis esikoha Allar Lamp, neidude U16 vanuseklassis sai Kärtyn Kaljusalu seitsmenda koha.

Meeste 4 km distantsil oli rajal kakskümmend jooksjat, ajaga 12.09 lõpetanud Allar Lamp (Tartu ÜASK) edestas teise koha saanud Olavi Allaset (KJK Järvala) kahe ning kolmandana üle finišijoone tulnud Raido Mitti nelja sekundiga.

Noorteklassis SK Contra värvides esinenud Allar Lamp tuli murdmaajooksus aastatel 2005-2007 Eesti noortemeistriks ning valiti toona kolmel korral järjest ka Jõgevamaa parimaks noorsportlaseks. Täiskasvanute hulgas on laupäeval võidetud murdmaajooksu meistrikuld Lambile aga esimene. Veebruaris võitis 26aastane Allar Lamp kaks esikohta Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustelt, olles võidukas nii 1500 kui ka 3000 meetri distantsil.

Mullu B-klassi 1 km distantsil pronksmedali võitnud ning kahel viimasel aastal Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel võidutsenud Kärtyn Kaljusalu (Jõgeva KJK Harta) sai tänavu U16 vanuseklassi 1,5 km distantsil 26 osavõtja seas seitsmenda koha. Ajaga 6.43 lõpetanud Christelle Vall (Audentese SK) edestas järgnevaid 20 sekundiga, 7.03ga jagasid teist kohta Lotte Puusepp (SK Lindon) ja Ekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe). 14aastasel Kärtyn Kaljusalul jäi medalist puudu 16 sekundit.