Algus on tehtud

Sihvakas ja 9 meetri kõrguste akendega Maarja-Magdaleena kihelkonnakirik sai uue kella. Koguduse raha eest enamasti, lisandusid ka annetused. Algus kiriku olukorra parandamisega on tehtud. Nüüd on aeg edasi minna, sest muidu polegi varsti enam midagi parandada ega remontida. Kõigepealt vajaks kirik uusi aknaid ja uut katust. Kui ikka vihm ja lumi sisse sajavad ja tuulgi pühakojas ringi ulub, ei saa loota, et sajanditevanused müüridki vastu peavad.

Seis on täbar ka pastoraadihoonega. Kirik tuleb muidugi korda teha ja riik on selleks kohustuse võtnud. Millegipärast ei jätkunud Maarja-Magdaleena kirikule raha ka suure majanduskasvu perioodil. Kas jätkub nüüd, rasketel aegadel?

 Mõnes mõttes peegeldab kiriku olukord ka ümbruskonna inimeste vaimulikku olukorda. Kirik on aga räämas. Kaunis kirik keset katkisi inimesi poleks samuti normaalne olukord. Parandada tuleks nii inimesi kui ka pühakoda.

Koguduse olukord aga ei saa olla nii täbar, kui on kiriku oma. Sest muidu poleks inimesed oma raha uue kirikukella muretsemiseks kulutanud. Eestimaal on kogudused mitmeid varemetes kirikuid üles ehitanud. Kui on olemas kogudus, on ka piirkonnal lootust.

5. august 2008

blog comments powered by Disqus