Algavad Jõgeva Seeriavõistlused

Teisipäeval, 7. septembril kell 17.00 antakse Jõgeval Piiri pargis start selle hooaja esimesele pargijooksu etapile, mis on avaetapiks ka Jõgeva Seeriavõistlustele.

Sellest hooajast kannavad kuus pargijooksu, neli ratta- ja suusasõitu koondnimetust Jõgeva Seeriavõistlus 2010/2011. Alates järgmisest nädalast peetakse Jõgeval Piiri pargis viis teisipäeva järjest spordivõistlusi — kolm pargijooksu ning kaks rattasõiduetappi. Kõikidel seeriavõistlustel peetakse meeste ja naiste hulgas eraldi arvestust kümnes vanusegrupis. 

Kolm jooksuvõistlust sügisel

Pargijooksu ring on 500 meetrit pikk ning äärmiselt mitmekesine. Ühe ringi jooksul tuleb võistlejatel läbida ka järsk langus ja tõus. Jooksuvõistluse lühim distants on 200 meetrit, mille läbivad noorimad osalejad. Kõige pikem vahemaa on 2000 meetrit, kus osalevad täiskasvanud mehed. Kolm jooksuvõistlust peetakse sel sügisel ja kolm tuleval kevadel. Üldarvestuse tulemused loetakse nelja parema etapi aegade põhjal, seega peavad need, kes tahavad võistlustel head kohta ja ka pääsu esimese kuue sekka, osalema vähemalt neljal osavõistlusel. Jooksuvõistlusega samal ajal on võimalik rajal ka kepikõndi harrastada, keppe saab laenutada võistluste ajal stardipunktist.

Rattasõidus peetakse sel hooajal neli etappi — kaks sügisel ja kaks kevadel. Kuna rattasõidutrassid on iga kord erinevad, siis ei arvestata nende sõitude puhul aegu, vaid kohapunkte. Võistluste korraldaja Aimur Säärits loodab rattasõidul näha kõiki, kel kaherattaline ja kaitsekiiver olemas.

“Trass ei ole raske ja distants pole pikk, seega tulge kõik, kes vähegi rattasõitu naudivad,” kutsus Säärits ning lisas, et varasematel aastatel on lapsevanemad oma võsukesi ka kolmerattalisega raja läbimisel aidanud. Sel hooajal erinevad rattasõiduetapid varasematest vaid stardi poolest, nimelt lastakse võistlejaid aja kokkuhoiu mõttes ja ka võistluspinge hoidmiseks rajale paarikaupa. 

Suusavõistlused sõltuvad lumest

Seeriavõistluste suusasõidud algavad pärast aastavahetust. Neli suusavõistluste etappi peetakse Jõgeva linna staadionil. Siiski olenevad suusavõistlused ennekõike ilmastikuoludest. Juhul kui ilmataat meile sel talvel piisavalt lund ei kingi, tuleb etappe vähendada. Kui lund on sama palju nagu möödunud talvel, siis lisatakse võimaluse korral üks etapp veel juurde.

Kõik võistlused peetakse teisipäevadel ning start antakse kell 17.00. Võistlustele saab registreerida pool tundi enne starti kohapeal. Jooksu-, ratta- ja suusavõistluse iga vanuseklassi kuus paremat saavad kaela medalid. Lisaks panevad korraldajad vahetult pärast võistlust tulemused ja pildid võistlustest kodulehele üles. Plaanis on panna ka videoid veebikeskkonda youtube.com.

“Sportimine ei maksa teile midagi, aga võita võite palju,” kõlas Aimur Sääritsa üleskutse. 

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus