Algas videokonkurss „Ametite jaht Jõgevamaal“

Konkursi „Ametite jaht Jõgevamaal“ korraldavad käesoleval aastal SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakond ja SA Innove Jõgevamaa Rajaleidja keskus. Videokonkursist saavad osa võtta Jõgevamaa noored vanuses 15-20 aastat. Konkursile oodatakse võistkondi, kus on kuni kolm noort ja juhendaja.

  • Konkursitöid saab esitada 1. veebruarist kuni 1. maini 2018. 7. mail avalikustab žürii 10 paremat tööd ja paneb need rahvahääletusele, mis kestab 14. maini. Valitud võistlustöid saab hinnata veebilehel http://www.vooremaa.ee/.

Võitjad kuulutatakse välja 17. mail kell 15 algaval tunnustusüritusel Valmeco AS saalis Jõgeval.

Konkursi võitja sõidab Brüsselisse

Konkursi peaauhinnaks on 25.-28. juunini toimuv reis Brüsselisse koos juhendajaga. Teise ja kolmanda koha saavutanutele on auhinnad välja pannud kohalikud ettevõtted ja korraldajad. Esikümnesse jõudnud võistkonnad saavad samuti meeneid ja kingitusi.

Auhindadeks on neli tumbat (Softcom OÜ), mahla- ja ketšupikorvid (Põltsamaa Felix), lambanahad (Skineks OÜ), kinkekaardid, mälupulgad, maiustused, toiduõlikorvid, tööriistad jms. Täpne info kodulehelt www.jaek.ee/videokonkurss 2018.

Filmimiseks sobiva asutuse või ettevõtte leidmiseks tuleb meeskonnal ise nendega ühendust võtta ja luba küsida.  Kindlasti on lihtsam pöörduda nende ettevõtete poole, kes  konkurssi toetavad. Samas võib leida Jõgevamaalt ka palju teisi ettevõtteid, kus video filmida. Sobivaid filmimispaiku võiks leida oma vanemate, sugulaste või sõprade kaudu. Konkursi eesmärk on suunata koolinoori märkama kodukoha töökohti ja sealseid ameteid, neid väärtustama ning saadud teadmisi teistega jagama.

Konkursi korraldajad loodavad saada esitatud videolõikudest kasulikku esitlusmaterjali, mida saaksid edaspidi kasutada koolid, karjäärinõustajad, ettevõtted jt.Videoklipi abil saab toetada karjäärivaliku tegijaid, tutvuda kohalikes ettevõtetes pakutavate töövõimalustega, planeerida ettevõtete külastamist. Videoklipp peaks vaatajale selgeks tegema, milliseid oskusi peab omama, et konkreetset tööd teha.

Videoklipp peab tutvustama ühte konkreetset ametit või töökohta ja ettevõtet, kus sellist tööd tehakse. Kindlasti annab hindamisel lisapunkte info, kus selliseid oskusi saab omandada. Kõik ametid on väärtuslikud ning mida parem ülevaade ametist ja selle loodud väärtustest suudetakse videoga anda, seda kõrgemaid punkte võib žüriilt teenida.

Korraldajad jagavad ka nõuandeid, kuidas teha võidutööd. Leia selline inimene, kes oma ametist ja tööst siiralt rõõmu tunneb. Palu tal rääkida ja näidata, kuidas ta oma tööd teeb. Leia ettevõte, kes tahab sind toetada videoklipi tegemisel. Lase töötajal rääkida ja näidata, mis töötamise meeldivaks teeb. Pööra ka tähelepanu masinatele ja tööriistadele, mida kasutatakse.

Konkursitöö pikkus on kuni kolm minutit. Video peab olema üles pandud Youtube keskkonda avalikuks vaatamiseks. Konkursile tuleb esitada täidetud ankeet koos ligipääsuga videoklipile. Video tegemiseks võib kasutada nutitelefoni, kaamerat vms.

Otsuse teevad žürii ja rahvas

Konkursitöid hindab žürii, kuhu kuuluvad väga paljude ettevõtete ja ametkondade esindajad.  Hindamisel võtab žürii arvesse töö vastavust teemale, sõnumi edastamise selgust, arusaadavust, loomingulisust ja originaalsust. Žürii valib konkursi tingimustele vastavate tööde hulgast välja kuni 10 paremat, mis pääsevad 7.-14. maini toimuvale rahvahääletusele.Valitud võistlustöid saab hinnata veebilehel http://www.vooremaa.ee/

Võitjate väljaselgitamisel on žürii kohapunktidel ja rahvahääletuse tulemustel võrdne osakaal ning punktid liidetakse kokku.

Konkursiga seotud küsimustega võib pöörduda Marve Millendi poole telefonil 5210431 või meiliaadressil marve@jaek.ee.

MARVE MILLEND

blog comments powered by Disqus