Algas aasta sportlase rahvahääletus

Esmaspäeva varahommikul avas Eesti Olümpiakomitee rahvahääletuse aasta sportlase valimiseks. Oma soosikute poolt aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri valimisel saab hääletada EOK kodulehel. Spordiaasta parimad tehakse teatavaks 27. detsembril toimuval „EV100 Spordiaasta Tähed 2018“ auhinnagalal.


Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste hinnangul oli lõppev spordiaasta õnnestumiste- ja emotsiooniderohke. „Usun, et tulemuste ja emotsioonide foonil, mida meie sportlased on tänavu pakkunud, saab kõigis auhinnakategooriates olema 2018 spordiaasta ihaldatud Kristjanitele tihe konkurents ning võitja ennustamine keeruline. Tavapäraselt lisab palju põnevust rahvahääletus, kus tulemuste kõrval väärtustab sporti jälgiv inimene alati ka emotsioone, mida sportlased oma sooritustega on pakkunud. Tulemuspõhisema vaate toob hääletusse spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hinnang, kuid ega siingi lihtne ei ole, sest tugevaid tulemusi on palju ning erinevate alade resultaatide võrdlemine on väljakutse nagunii. Samas on kindel, et iga toetushääl on paremusjärjestuse selgitamisel oluline. Kutsun kõiki spordiaasta parimate valimisel kaasa lööma!“

Rahvahääletusel on aasta meessportlase, aasta naissportlase, aasta võistkonna ja aasta treeneri kategooriates oodatud kõik huvilised oma lemmikute poolt häält andma EOK kodulehel www.eok.ee. Igas kategoorias saab punkte anda kolmele kandidaadile.

Jõgevamaalt on aasta naissportlase kandidaadina üles antud Saskia Alusalu, kes saavutas PyeongChang taliolümpiamängudel naiste kiiruisutamise ühisstardist sõidus 4. koha.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus