Algab Palamuse pidude juubelihooaeg

Traditsiooniliselt on igal aastal toimunud neli-viis suvepidu, neist kindlalt on paigas olnud suvealguse ja -lõpu peod. Kaheksa aasta eest sai alguse diskorite suvepäevade traditsioon ning tänavu toimub juba kolmandat aastat üritus “Oi aegu ammuseid”.

?Suviste vabaõhuürituste korraldamist Palamuse lauluväljakul alustasin 1997. aastal. Esimestel aastatel jäi pidutsejate arv 300-400 kanti ja kellel soovi oli, mahtus lavaesisele platsile ilusti tantsima. Praeguseks on keskmine külastajate arv kerkinud tuhandeni ja lavaesine tantsuplats ammugi kitsaks jäänud. Peo toimumisterritooriumi saab laiendada küll pargi arvelt, aga tantsupõranda suurusega tuleb paraku leppida,? tõdes korraldaja.

Esimesel aastal oli neli pidu, millest esineja oli vaid viimasel peol – Mari-Liis, kes tõi kohale 700 inimest. “Nii suurearvulist publikut ei osanud ma lootagi ning loomulikult olin ülimalt õnnelik ning rahul,” meenutas Imre, kes oli esimesel neljal aastal peamiselt üksi puldis.

Esimestel aastatel oli kergem üksi hakkama saada, aga mida suuremaks kasvas külaliste arv, seda rohkem tekkis ka tööd. “Alates 2001. aastast olen reaalset dj-tööd laval alati kellegagi kahasse teinud,? sõnas Imre, ?Mitmes kohas on raske korraga olla ? mängida puldis muusikat, jagada turvameestele ülesandeid, võtta esinejat vastu ning jälgida publikut ning piletimüüki.?

Esmaskordselt ületas piletite müügiarv 1000 piiri aastal 2003 ning sellest alates on olnud stabiilselt tuhande ringis.

?Senise üheksa aasta jooksul on Palamusel esinenud ligemale 30 artist,? märkis Imre Tõekalju

Nooremale publikule mõeldud artistidest on esinenud näiteks Vanilla Ninja ja Cool D, varasematel aastatel ka Black Velvet, Mari-Liis ja Nightlight Duo. Vanemale generatsioonile mõeldud esinejatest on Palamuse laululaval üles astunud näiteks PS Troika, Anne Veski, Erich Krieger ning Mait Maltis.

Esinejad, kes Palamusel käinud, on publikuga rahule jäänud. ?Siiani ei ole ühtegi halba sõna öeldud. Kõik on väga sõbralikult suhtunud,? rääkis Imre, ?Omaltpoolt olen ka mina artistidega üldkokkuvõttes rahule jäänud, lausa haltuurat pole neist keegi teinud, ehkki mõne esineja lavashow oleks võinud säravam olla.?

Juubelihooajal on plaanis nagu tavaliselt viis pidu, uuendusena oli külalisesineja juba esimesel peol. ?Esinesid DJ Whirl & Mayer, kes on tipud kodumaise trance ja tehno muusika vallas. Teisi nendelaadseid DJ-sid Eestis ei ole, kes peale plaadikeerutamise ka ise nii edukalt muusikat looks,? sõnas Imre Tõekalju.

Reedel tõi DJ-duo kohale ümmarguselt 1300 inimest. ?Kahjuks hakkasid poiste esinemise ajal tõrkuma vinüülimängijad ning seetõttu ei saanud Whirl ja Mayer mängida sajaprotsendiliselt kodus ettevalmistatud kava, kuid mulle tundus et rahvas jäi nende esinemisega siiski rahule. Tõsi olen kuulnud ka seda et mõned peolised lootsid kuulda rohkem teada-tuntud raadiohitte, kuid olgem ausad-tegemist on siiski kindlat muusikastiili mängivate dj-dega kes igaks esinemiseks valmistavad ette spetsiaalse paaritunnise seti. ? rääkis Imre Tõekalju.

?Tänavu on plaanis esinema tuua mõned Eestimaa tippartistid, kes ei ole veel Palamusele jõudnud. ?14. juulil toimuval üritusel ?Oi aegu ammuseid? on näiteks täies koosseisus  kohal eestimaalasi juba 27 aastat rõõmustanud ansambel Rock Hotell, kelle näol on tegemist omas stiilis vaieldamatult Eesti absoluutse tipuga, ning loomulikult toimub selle ürituse raames ka öine 90-ndate pidu koos üllatusesinejaga.? lausus korraldaja ning lubas, et eelmisel reedel alanud juubelihooaeg saab kindlasti olema võrreldes eelnevatega erilisem.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus