Aleksander Tammert võistleb laupäeval “Äksi Ässa“ tiitlile

Sel laupäeval peetakse Äksi kihelkonna päeva raames maha järjekordne “Äksi Ässa“ võistlus, kus sel korral tuleb üheksa kordsele “Ässa“ tiitlivõitjale Margus Pärsikule konkurentsi pakkuma kettaheitja Aleksander Tammert.

“Äksi Ässa“ võistlusel osalejail tuleb visata kümnekilost kivi võimalikult kaugele. Senimaani on sel võistlusel olnud edukaim Margus Pärsik, kes on “Ässa“ tiitli pälvinud üheksal korral. Ka möödunud aastal Äksis kiviviske võitnud mees ütles, et jätkab võistlemist ka järgnevatel aastatel, kuid kümnes “Ässa“ tiitel pole talle eesmärk omaette. “Noh, ega see kümnes tulemata jää,“ sõnas toona üheksakordne “Äksi Äss“ Pärsik.

Veel lisas mees eelmisel aastal pärast võistlust, et kui korraldajad peaksid kõvemaid sportlasi üritusele kaasama ning ka noored rammumehed vaevuvad “Ässa“ tiitlile võistlema, siis läheb tal kümnenda tiitli püüdmine väga raskeks. Sel korral ongi korraldaja Tarmo Raudsepp saanud kokkuleppele kettaheitja Aleksander Tammertiga, kes sel laupäeval kohalikele meestele konkurentsi pakub.

Lisaks “Äksi Ässa“ tiitlile peetavale kiviviskevõistlusele, viiakse laupäeval Äksis läbi ka võrkpalli- ja tenniseturniir ning võisteldakse munaviskes. Lisaks toimub ka motomess Äksi motokeskuses.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus