Aleks Luik võidutses Mulgi uisumaratonil

Pühapäeval kümnendat korda Viljandi järve jääl toimunud Mulgi uisumaratonil oli 30 km maratonidistantsil 125 ja 10 km rahvasõidul 247 lõpetajat. Uisumaratoni, kus tegi kaasa ka Vabariigi president Kersti Kaljulaid, võitis kindlalt Adavere kiiruisutaja Aleks Luik.

Heal rajal, eredas talvepäikeses, kuid kõledas tuules sõidetud maratoni valitses veenvalt Väino Treimani õpilane Aleks Luik. Kohe avaringil eraldus teistest kuueliikmeline juhtgrupp, kes vaheldumisi tempot tegid. Luik püsis kahekilomeetri pikkuseid ringe läbides esimesel-teisel kohal.

Neljanda ringi ehk 8 km läbimise järel oli Luik kolmas, kuid siis läks ta oma teed. Luige tõstetud tempo polnud teistele enam jõukohane. Aleks Luik, kelle keskmine kiirus 30 km rajal oli 29,8 km/h, lõpetas finišis ajaga 1:00.20. Teisena lõpetanud Kermo Randmäe kaotas talle enam kui pooleteise minutiga.

Kaheksandana ületas lõpujoone parim naine, kelleks oli loomulikult Adaverest pärit Sandra Alusalu. Eesti esiuisutaja Saskia Alusalu vanem õde sai lõpuprotokolli aja 1:06.26.

Kuuenda koha sai naiste arvestuses üldjärjestuses 33. lõpetanud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Sportlik president näitas oma head füüsilist vormi, läbides 30 km ajaga 1:13.04. Isegi presidendi ihukaitsjatel oli raske temaga sammu pidada.

Jõgeva jäähoki edendaja Kaido Poom läbis maratonidistantsi ajaga 1:51.27, mis andis vanameistrile 103. koha. Oma vanuseklassis (M60) oli Poom seitsmes.