Aktiviseerimiskeskus soetas puulõhkumismasina

 

Voorel tegutsev MTÜ Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus muretses Soomes valmistatud halumasina PIKO SM/OH 732, millega töötud teevad tööharjutusi ning aitavad vanuritel ja vähekindlustatud inimestel talveks küttepuid lõhkuda.

iii

Halumasin töötab nii traktori abil kui ka elektrijõul. “Selle masinaga töötamiseks koolitasime välja kaks juhendajat, kelle käe all tehakse tööharjutusi ja aidatakse nii eakatel kui ka majanduslikes raskustes olevatel inimestel talveks puid lõhkuda,” rääkis aktiviseerimiskeskuse juhataja Anne-Ly Võlli.

Võimalus inimesi aidata

Tema hinnangul on kasu kahepoolne: pikaajaline töötu harjub uuesti tööga ja abivajaja saab talveks lõhutud puud.

“Nii lahendatakse ühiselt tegutsedes mitmeid probleeme. Sotsiaalsed probleemid ei kao kuhugi, majanduskasvu aeglustudes on aga eriti tähtis olla vastuvõtlik tööturu muutustele ja kasutada paindlikke meetodeid inimeste abistamiseks.  

Puulõhkumine on raske füüsiline töö ja nõuab üldiselt meesterahva jõudu. Eakatele ja viletsa tervisega  inimestele ei ole selline töö jõukohane,” rääkis Võlli

Tema kinnitusel on aktiviseerimiskeskuses tööharjutusel käijatel hea meel, et nad saavad proovida tööd moodsa masinaga.

Masin osteti projektirahaga

Aktiviseerimiskeskuse juhataja märkis, et tänu puulõhkumismasinale on ka nende oma asutuse  talvepuude lõhkumine lihtsam. Puulõhkumismasina ostmiseks saadi raha projekti “Tööoskused koju kätte“ raames, mille Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus esitas Euroopa Sotsiaalfondile (ESF) meetmest 1.3. 1 raha saamiseks.

“Aprilli lõpus saime taotlusele positiivse vastuse.  Projekti kogukulud on 4 671 421 krooni, millest ESF katab 4 437 850 krooni ning omafinantseering on 233 571 krooni,” rääkis Võlli.

Projekt  hõlmab Jõgeva, Tabivere, Torma  ja Saare valda ja see kestab 26 kuud. Projekti üldeesmärk on parandada töötute iseseisvat toimetulekut, suurendada nende ühiskonda kaasatust ja soodustada tööleasumist.

iii

JAAN LUKAS   

blog comments powered by Disqus