“Äksi Äss“ on võistluse üheksakordne meister

Möödunud laupäeval tähistati Äksis kihelkonnapäeva, kus jõumeeste võistlusel selgitati välja järjekordne “Äksi Äss“, kelleks pärjati võistlust juba üheksandat korda võitnud Margus Pärsik.

“Äksi Ässa“ väljaselgitamine Äksi kihelkonnapäeval on saanud juba pikaaegseks traditsiooniks ning traditsioon tundub olema ka selle võistluse võitja. Legendaarse kiviviskevõistluse on juba üheksal korral ära võitnud rammumees Margus Pärsik. Sel korral lennutas rammumees kümnekilose kivi 35 ja poole meetri peale, mis jäi siiski möödunudaastasest võidutulemusest poole meetri võrra kehvemaks.  

Ega üheksas kümnendata jää

Mehe enda sõnul ei võta ta enam võistlust nii tõsiselt. “Professionaalsel tasemel ma rammumeeste võistlusega enam ei tegele, nüüd olen pigem juhendaja rollis,“ selgitas Pärsik ning lisas, et võistluse tulemusest on näha, et jõudu pole enam nii nagu vanasti. Veel rääkis mees, et kuna ta on “Äksi Ässal“ osalenud juba nii mitmeid aastaid, siis ei ole plaanis veel võistlemisest päriselt loobuda.

“Noh kaheksa ja ka üheksa võitu on ilusad ja kümnes oleks veel kõige ilusam,  kuid see pole eesmärk omaette,“ rääkis Pärsik ning lisas, et jätkab “Ässa“ võistlusel osalemist seni, kuni jaksu veel on ning vast ei jää see kümnes “Ässa“ tiitel ka tulemata.

Samas oli Pärsikul käesoleval aastal ka kõvasti konkurentsi. Nimelt viskas paremuselt teise tulemuse Äksist pärit Karl Ots, kes jäi üheksakordsele meistrile alla vaid 25 sentimeetriga. Kolmanda koha pälvis Saare valla mees, mitmekordne Eesti jõutõstmise meister Peep Päll, kes kaotas finaalis võitjale täpselt meetriga.

Pärsiku sõnul on võistlusel palju võimalikke rammumehi, kellest tulevikus võivad saada “Äksi Ässad“. Eriti tõstis Pärsik esile mõned aastad tagasi “Ässa“ võistlusel osalenud Margo Oolo, kellel on mehe sõnul olemas kõik füüsilised eeldused olla kiviviske meister. 

Järgmisel aastal läheb Pärsikul raskeks

Eelmisel aastal teise koha pälvinud Riho Sepp pääses küll tänavu finaali, kuid poodiumikohast jäi mees napilt ilma. Sepa parim tulemus sel korral oli 33 meetrit ja 25 sentimeetrit. Finaali pääsesid veel Tarvo Vassil ja Mait Peetsalu, kes said kokkuvõttes viienda ja kuuenda koha.

Kokku võistles “Äksi Ässa“ tiitlile 22 meest Tartu- ja Jõgevamaalt. Ürituse korraldaja Kalev Raudsepa sõnul oli selline osalejate hulk täiesti eelduspärane. “Tavaliselt võtabki võistlusest osa kuni 25 võistlejat,“ sõnas Raudsepp ja lisas, et siiski oleks võinud sel korral pealtvaatajaid rohkem olla.

Raudsepp lubas, et kunagi Ants Paju algatatud üritust püüab tema igal aastal uuesti korraldada ning veel andis mees lootust, et järgmisel aastal Pärsikul võitmine nii lihtsalt ei lähe, kuna plaanis on kohale meelitada tugevaid tegijaid.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus